Ракета здатна доставляти корисний вантаж на відстань понад 1500 км
Індія у неділю, 17 листопада, повідомила про успішне випробування гіперзвукової ракети великої дальності. Нові випробування стали важливою віхою у розвитку національної оборонної програми. Розроблена державним агентством Організація оборонних досліджень та розробок (DRDO) спільно з промисловими партнерами, ракета здатна доставляти корисний вантаж на відстань понад 1500 кілометрів.
В офіційній заяві йдеться, що дані польоту підтвердили успішність виконання кінцевих маневрів і удару з високим ступенем точності. Запуск було проведено в суботу, 16 листопада, з острова імені професора А.П.Дж. Абдула Калама на східному узбережжі Одіша. Це місце вже зарекомендувало себе як ключовий майданчик для тестування передових технологій у галузі оборони Індії.
Міністр оборони Індії Раджнатх Сінгх відзначив у пості на платформі X: "Це історичне досягнення, яке ставить Індію до низки обраних країн, які мають такі критично важливі й передові технології".
Нова гіперзвукова ракета є важливим кроком у зміцненні національної безпеки Індії, надаючи можливість точного удару на далеких дистанціях. Вона також відкриває нові горизонти для експортних можливостей індійської оборонної промисловості, що особливо актуально у світлі програми Make in India.
12 листопада Міноборони Індії оголосило про перші випробування крилатої ракети Long Range Land Attack Cruise Missile (LRLACM). Пуск було проведено за допомогою мобільної установки, ракета виконувала складні маневри на різних швидкостях та висотах та "успішно продемонструвала свої передові можливості", заявляло відомство.
Як повідомляє Bloomberg, Індія вийшла на друге місце за обсягом постачання критичних підсанкційних технологій до Росії. Вона постачає мікрочипи, мікросхеми та верстати. Експорт цих товарів з Індії перевищив 60 мільйонів доларів у квітні та травні, що вдвічі більше, ніж у попередні місяці, і зріс до 95 мільйонів доларів у липні. Лише Китай випереджає Індію за цим показником.
Водночас Індія відмовилася припинити постачання артилерійських снарядів Україні. І це попри прохання з боку Росії. Москва щонайменше двічі обговорювала це питання з Нью-Делі. Снаряди постачаються Києву не напряму, а через європейські країни. Водночас Індія офіційно заперечила цю інформацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.