Хвороба, коханка чи боротьба за владу: куди зник китайський міністр - версії

Офіційне пояснення влади Китаю мало кого влаштувало

Голова МЗС Китаю
Від хвороби до відбирання влади: які найпопулярніші версії зникнення китайського голови МЗС

Громадськість та ЗМІ Китаю активно обговорюють зникнення з поля зору міністра закордонних справ Цінь Гана. Серед основних теорій зараз можна виділити одразу декілька, але обертів набирає саме припущення щодо позашлюбного роману. Наразі міністра не бачили вже майже місяць.

Теорії щодо зникнення Цінь Гана проаналізували в GlobalVoices. Його зникнення з поля зору всіх ЗМІ та політиків зараз влада Китаю намагається пов’язати з проблемами зі здоров’ям. Проте, ця теорія не має популярності серед аудиторії. Справа в тому, що китайська влада не надала жодних доказів чи хоч конкретики щодо того, що трапилося з міністром. Більш того, вони не можуть навіть нічого повідомити про його стан.

На тлі такої невизначеності почали обговорюватися інші теорії. Журналісти та діячі почали активно досліджувати життя та діяльність Цінь Гана, аби з’ясувати, у чому могла бути причина. Також чималу роль відіграла і політична ситуація в Китаї та вже відомі випадки зникнення політиків.

57-річного Міністра закордонних справ Китаю не бачили ще з 25 червня. Він був доволі відомий через свої “загравання” до США. Проте, припускається, що таку позицію йому нав’язала правляча партія. Активну увагу на зникнення китайського політика західна преса почала звертати близько чотирьох днів тому. Тоді й почалися активні побудови теорій. Загалом їх декілька, але найвірогідніших наразі чотири:

  • Проблеми зі здоров’ям. Не дивлячись на те, що влада Китаю доказів не надала, не каже де він, що в нього за хвороба, який стан та коли йому може стати краще, відкидати цю теорію не квапляться. Така таємничість може бути пов’язана з самою хворобою, або ж його станом. Проте, популярності теорія немає через невизначеність.
  • Коханка на стороні. Наразі ця теорія є однією з найпопулярніших. Цінь Гану приписують позашлюбний зв’язок з репортеркою Phoenix TV Фу Сяотянь. Конкретно їх разом ніхто не “ловив”, але аудиторію зацікавили її згадки інтерв’ю з Цінем в пості про особисте життя. Також ніколи не було відомо, хто батько її дитини. Крім цього припускається, що вона могла пожертвувати кошти Кембриджу, аби створити сад Сяотянь Фу, на що грошей у репортерки навряд-чи б вистачило.
  • Корупційне розслідування. Ця теорія частково випливає з попередньої. Статки репортерки зацікавили слідчих Китаю, особливо враховуючи припущення про її зв’язок з міністром закордонних справ. На тлі цього припускається, що його могли втягнути в розслідування, а в такому випадку зникнення означає, що він в закритому режимі перебуває під слідством.
  • Боротьба за владу. Ціня на його посаду призначив лідер Китаю Сі Цзіньпін. Попередником його, який зараз і очолює МЗС за відсутності міністра, був “сумнозвісно відомий воїн-вовк” Чжао Ліцзянь. Він був прибічником дипломатичної жорсткої лінії, а “загравання” Ціня він вважав недостатніми. Крім цього, в ієрархії правлячої партії Чжао Ліцзянь стояв вище за зниклого Ціня. Загалом, останнього могли просто витіснити з політичного середовища. Яким самим способом – поки немає навіть конкретних припущень.


На момент публікації таємниця зникнення Ціня й не розкрита. Минув уже майже місяць, як він зник з поля зору. Проте, жодного розслідування з цього приводу немає, оскільки за офіційними заявами – він хворіє, хоч уже й аж надто довго.

Зникнення голови МЗС Китаю та наслідки

Цікаво, що зник Цінь Ган майже одразу після зустрічі з послами росії. Також там були присутні представники Шрі-Ланки та В’єтнами. Їхня зустріч пройшла 25 червня, і це була його остання поява. Потім почалися заяви про те, що він захворів. Можливо, не варто було вітатися з представниками країни-агресорки.

Через зникнення Цінь Гана свій візит до Пекіну відклав голова МЗС Британії Джеймс Клеверлі. Подробиці, чому саме заступник китайського дипломата не підходить для візиту – не уточнюються. Більшість джерел заявляють, що саме зникнення Ціня й було головною причиною скасування поїздки, але деякі заявляють, що це був лише один з декількох факторів.

Нагадаємо, що у Франції заявили, що Китай надає військову допомогу рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube