Надмірні зловживання дозволами щодо відбуття за межі України стали причиною змін у правилах виїзду чоловіків за кордон на період військового стану. Так, з 1 червня державні службовці можуть їхати у відрядження з обов'язковим затвердженням та дотриманням зазначених строків у документах, а діячі культури повинні надавати всю інформацію щодо концертів й звітувати за їх результатами. В обох випадках саме прикордонники прийматимуть кінцеве рішення щодо виїзду за кордон.
Хто з чоловіків може виїхати за кордон з 1 червня 2023 року
Перша група: за сімейним станом
Існує кілька ситуацій, коли чоловік може виїхати за кордон, залежно від його сімейного стану. Ось декілька таких випадків:
- Батько, опікун чи усиновлювач може виїхати за кордон, якщо має трьох дітей або дитину віком до 18 років з інвалідністю.
- Одинокий батько, який самостійно виховує дитину до 18 років, може виїхати за кордон.
- Опікуни або усиновлювачі неповнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю можуть супроводжувати їх для виїзду за межі України.
- Опікуни осіб з інвалідністю, які були визнані судом недієздатними, можуть супроводжувати таких осіб за кордон, якщо мають рішення про призначення опікуна над ними. Якщо опікун не був призначений - право може бути надане одному з повнолітніх членів сім'ї першого або другого ступеня спорідненості.
- Чоловік може виїхати за кордон, якщо його родичі або рідні дружини потребують постійного догляду, вони проживають разом, і чоловік забезпечує догляд за цим членом сім'ї.
- Якщо один із батьків або дружина є особою з інвалідністю І або ІІ групи, це також може бути підставою для виїзду чоловіка за кордон.
Друга група: за професією
- Працівники закладів догляду, які перебувають на військовому обліку та забезпечують догляд за особами з інвалідністю та іншими особами, які потребують постійного догляду, у співвідношенні одна особа на 25 осіб.
- Спортсмени та тренери, які беруть участь у офіційних змаганнях і тренувальних зборах.
- Члени екіпажів кораблів, якщо вони вирушають на роботу на морські судна або судна внутрішнього плавання.
- Діячі культури, які займаються благодійним збором коштів і представляють країну на міжнародній арені.
- Працівники залізничного транспорту.
- Авіаційний персонал, який перебуває у відрядженні або на навчанні.
- Водії-волонтери, які здійснюють перевезення вантажів для ЗСУ, медичних вантажів або гуманітарної допомоги.
- Водії транспортних засобів суб'єктів господарювання з ліцензією на здійснення міжнародних перевезень вантажів та пасажирів.
Третя група: за станом здоров'я
- Особи з інвалідністю І-ІІІ групи, особи з інвалідністю або інші особи, які потребують постійного догляду і проживають (перебувають) у закладах/установах незалежно від форми власності та підпорядкування та отримують соціальні послуги стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання.
- Особи, постраждалі внаслідок військової агресії рф проти України.
- Особи, які отримали відстрочку від мобілізації або були зняті чи виключені з військового обліку рішенням ВЛК через тимчасову непридатність до служби строком до півроку.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українців, які незаконно виїхали за кордон у період військового стану, планують карати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.