Чоловіків, які незаконно полишили Україну під час військового стану, будуть карати: деталі

Уряд і парламент готують законопроєкт щодо чоловіків призовного віку, яким вдалося виїхати за кордон нелегально

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко
Чоловіків за кордон не випускають, але є винятки

Верховна Рада та Кабінет міністрів України готують спільний законопроєкт для покарання чоловіків, які незаконно виїхали з країни під час війни. Парламентарі вивчають міжнародний досвід у цьому питанні. Наразі жодної відповідальності чоловіки, які виїхали за кордон незаконно, а потім повернулись, не несуть. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко вважає, що це неправильно. 

Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна. 

"На сьогодні не передбачено ніяких покарань для тих, хто незаконно перетнув кордон і потім повернувся в Україну. Таких правил і обмежень не встановлено. Але я думаю, що по закінченні війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон", - сказав Ігор Клименко. 

Міністр розповів про спільну ініціатива Кабінету міністрів і депутатів Верховної ради та повідомив, що будуть зміни в законодавстві щодо цього питання. За його словами, зараз вивчається міжнародний досвід.

"Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон", - сказав Клименко. 

Кому з чоловіків дозволяють виїхати за кордон

Під час дії воєнного стану в Україні, виїзд чоловіків від 18 до 60 років за кордон заборонений. Але є винятки. Виїздити можуть чоловіки, які мають інвалідність будь-якої групи. Випустять також чоловіка, який супроводжує дружину або когось з батьків, хто має інвалідність. 

Виїздити дозволяється чоловікам, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Батька, який самостійно виховує неповнолітню дитину, також випустять. 

Українські військові, які отримали поранення під час воєнних дій, захищаючи Україну, можуть поїхати за кордон на лікування або реабілітацію. Під дозвіл потрапляють також водії та волонтери, культурні діячі, спортсмени, державні службовці. 

Але важливо знати, які документи для цього вам потрібні. Незалежно від того, до якої категорії ви належите, прикордонник мусить перевірити усі дозвільні документи та прийняти рішення випускати вас чи ні. Також прикордонники можуть проводити співбесіду, щоб впевнитись, що докази виїзду правдиві.

Як писав Інформатор, У Верховній раді запропонували відкрити кордони для чоловіків, але за певних умов. Дозвіл на виїзд можуть отримати не всі. 

Ми також писали, що львівські чиновники масово використовують систему "Шлях" для відпочинку за кордоном. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube