Хто тупить - смартфон чи ви! Прості способи прискорити пристрій

У більшості випадків з підвисанням смартфону можна впоратися малими силами

Чоловік та телефон
Рано чи пізно, навіть найпродуктивніший пристрій починає підносити своєму власнику неприємності

Рано чи пізно, навіть найпродуктивніший пристрій починає підносити своєму власнику неприємності, коли у відповідальний момент смартфон або планшет підвисає. А якщо розглядати гаджети з бюджетної лінійки, це може статися набагато раніше. У більшості випадків з підвисанням пристрою можна впоратися малими силами, коли потрібна лише очищення від системної інформації, що накопичилася, а в більш запущених допоможе лише повернення до заводських налаштувань. Як це обійти і залишатися на максимальній швидкості роботи Інформатор розгляне більш детально. 

Як прискорити роботу телефону?

Перезавантаження пристрою. Перша дія, яку варто провести з пристроєм, якщо ви відчули підгальмовування, це, звичайно, банальне перезавантаження. При тривалій роботі в масиві запущених програм накопичується досить багато фонових процесів і перезавантаження дозволяє їх повністю очистити. А після завантаження операційної системи запустити лише основні необхідні для правильної роботи. Перезавантаження виконується утриманням кнопки увімкнення до появи відповідного меню. 

Як часто проводити перезавантаження вирішуватиме вам, але в більшості випадків після неї пристрій якийсь час буде працювати досить швидко. Тому багато виробників вирішили цю проблему і перезавантаження можна налаштувати певний час через виставлені інтервали. Варто враховувати, що якщо у вас встановлені різні блокування, їх доведеться вводити вручну.

В іншому випадку необхідно спробувати скинути пристрій до заводських налаштувань. Це призведе до видалення всіх програм і даних, тому зробіть резервну копію для відновлення попередніх установок та вмісту. Після цього на телефонах Android перейдіть в меню "Налаштування", виберіть "Загальні налаштування" та натисніть "Скинути".

Щоб скинути iPhone до заводських налаштувань, відкрийте "Параметри", перейдіть до "Загальні", натисніть "Перенести дані або скинути iPhone" та "Видалити весь вміст та параметри". Це може бути найефективнішим інструментом, коли вашому пристрою важко виконувати основні функції, наприклад відкривати прості системні програми.

Оновлення прошивки. Свіжа версія системи часто вирішує більшість проблем із "повільною роботою" девайсу. Причини фризів із застарілою операційною системою зрозумілі: розробники створюють додатки під версію системи, і, якщо ОС на телефоні стара, сумісність буде поганою. А через таку сумісність виходять "випади", "заморозки" та вилітання із програми. Вирішується проблема встановленням свіжої прошивки.

В Android це робиться в такий спосіб:

  • Зайти в "Налаштування".
  • Перейти до пункту "Про телефон" або "Система".
  • Вибрати "Оновлення системи".
  • Телефон просканує інтернет на наявність оновлень і скачає потрібне.

У iOS це робиться іншим шляхом:

  • Зайти до "Налаштування".
  • Перейти до "Основні".
  • Тапнути на "Оновлення ПЗ".
  • Якщо з'явилося оновлення та телефон його підтримує - завантажити та встановити.

Очистіть кеш програм. Кеш програм - це тимчасові файли, які використовуються для прискорення роботи програми. Однак, згодом вони займають все більше місця в пам'яті пристрою і уповільнювати його роботу. Для очищення даних потрібно знайти в "Налаштуваннях" необхідну програму, вибрати в меню "Про програму"/"Використання пам'яті", а потім - "Видалити дані" або "Очистити кеш".

Видалення старих чатів та завантажених даних. Як пояснювалося в попередньому пункті, програма на вашому смартфоні може набрати багато зайвих даних, які не тільки займуть місце, але й уповільнять роботу. Це стосується і месенджерів. WhatsApp, наприклад, не тільки зберігає завантажені дані у вашому локальному сховищі, але й усю базу даних чату. Це може бути великою проблемою на більш повільних пристроях, особливо якщо ви накопичили десятки тисяч повідомлень за ці роки.

Виправити проблему легко, але потрібен час. Якщо ви маєте багато сторонніх контактів, краще кожні кілька тижнів вичищати їх вручну. Не забудьте видалити медіафайли. Це може допомогти прискорити роботу програми галереї та засоби вибору зображень на вашому пристрої.

Відключення анімації, живих шпалер та системних віджетів. Не секрет, що живі шпалери чи віджети спрощують життя користувачеві. Але свого часу вони переважно перенаправляють на себе досить багато системних ресурсів, що негативно позначається на працездатність гаджета. А якщо враховувати, що віджети постійно висять у пам'яті, а живі шпалери крутяться на кожній сторінці, то створюється досить великий масив, що забирає ресурси системи. Крім того, всі ці прикраси зазвичай впливають на автономність роботи пристрою. Тому, якщо ви помічаєте, що смартфон або планшет починає гальмувати, варто спробувати відмовитись від анімації екрана або агрегаторів, які надають новини в онлайн-режимі. Зі зміною анімованих шпалер на звичайні проблеми виникнути не повинно, тому що для цього потрібно лише утримувати пальцем на екрані вільному від інших ярликів і вибрати "шпалери". Віджети можна вимкнути тут же.

Якщо весь час дотримуватися вищеописаних порад, це допоможе помітно прискорити роботу смартфону, тому що в ньому не буде "сміття". Завдяки цьому навіть застарілий телефон зможе функціонувати без підвисань.

Раніше Інформатор писав про зайві програми у вашому смартфоні, які його вбивають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube