Напередодні Український Оскарівський Комітет оголосив прийом заявок. Вже зараз відома п'ятірка стрічок, серед яких й оберуть ту, яка представлятиме нашу країну в Голлівуді
Завершено приймання заявок для участі фільмів у відборі на премію "Оскар-2024" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" від України.
Український Оскарівський Комітет (УОК) отримав 5 заявок. Він ретельно розгляне їх та відбере фільм, який буде подано на 96-ту премію "Оскар". Минулого року на статуетку претендувала стрічка "Клондайк" режисерки Марини Ер Горбачж. Втім вона не потрапила до шортлиста у номінації.
Стрічку знімали на Буковині 2020 року з дотриманням усіх обмежень, спричинених пандемією коронавірусу. Світова премʼєра стрічки пройшла на Каннському кінофестивалі. Фільм показали в програмі "Двотижневик режисера". Після цього "Памфір" відібрали до програм понад 40 фестивалів із 25 країн світу.
Події фільму розгортаються на Буковині напередодні Маланки — карнавалу із переодяганням у тварин і фольклорних персонажів, який відзначають ввечері перед "старим" Новим роком. Головний герой — заробітчанин і сімʼянин із маленького села на кордоні з Румунією, який змушений повернутися до контрабанди, щоби врятувати сина.
Це документальний фільм, який досліджує обставини збиття малазійського пасажирського літака MH17, риторику російських пропагандистів навколо трагедії, та реакцію світової спільноти на цей злочин.
"Цей фільм присвячений пасажирам і екіпажу рейсу MH17 та всім жертвам російської агресії проти України. Це наша реакція на непокаране вбивство 298 громадян різних країн і континентів, яке було скоєне у нас вдома і ми не могли не висловитись. Це наша відповідь вбивцям і брехунам від нас як від громадян України і як громадян світу", - розповів режисер.
Відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов разом зі своїми колегами Василиною Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою зустріли повномасштабну війну у Маріуполі. Шок від жорстокості, з якою терористи руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма. І зафільмували все на камери. На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор. Відтоді у Маріуполі немає жодного журналіста.
Документальний фільм зроблено у співробітництві Associated Press та американських документалістів з Frontline. Матеріал для фільму було відзнято під час перших днів облоги Маріуполя. Близько 10% відео та фотографій вдалося відправити з єдиної точки у місті, де був сигнал мобільного зв’язку. Близько 30 годин відео вивезли гуманітарним коридором.
За свою роботу українські журналісти отримали Пулітцерівську премію.
Головна героїня стрічки – 15-річна Настя, у неї посттравматичний синдром. Дівчина живе в Торецьку - шахтарському містечку на лінії розмежування. Їй було десять, коли ракета, випущена російськими терористами в новорічну ніч, назавжди змінила її життя: забрала життя її батька і зруйнувала їхній будинок.
Від світу дівчина ховається у віртуальній реальності: вона живе музикою з інтернету і набирається надії з мережі. Школа, в яку зрідка ходить Настя, знаходиться лише за 500 метрів від лінії фронту і вона неодноразово ставала мішенню російських терористів. Війна стала буденністю. Просто частина ландшафту. Єдиний засіб для виживання родини Насті – це металобрухт, який вони збирають під обстрілами.
В центрі сюжету фільму – історія кохання юних мешканців штетлу (містечко єврейською) на Львівщині на тлі драматичних історичних подій. Юна і Мендель борються за своє щастя та можливість бути разом попри волю батьків, а допомагає їм українець Дем’ян. Все це відбувається у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів. Історична основа фільму – доля містечка Сокаль на Львівщині, яке було знищене німецькою армією.
Фільмування відбувалось влітку 2021 року. Спеціально для зйомок історичного фільму на Київщині збудували штетл – типове єврейське поселення, яке існувало у Східній Європі до Другої світової війни.
Український Оскарівський Комітет – це незалежне об'єднання професіоналів в галузі кіноіндустрії, створене Національною спілкою кінематографістів України, Громадською організацією "Асоціація продюсерів України" та Громадською організацією "Українська кіноакадемія" для відбору і висунення фільму від України на здобуття премії "Оскар" Академії кінематографічних мистецтв і наук.
Нинішній склад УОК, обраний рейтинговим голосуванням членів Української кіноакадемії у 2022 році на два роки, включає 11 членів:
Рішення УОК буде оголошено відразу після засідання комітету, дата якого буде визначена незабаром.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.