У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Щорічна хресна хода до Почаївської лаври на свято Преображення Господнього від УПЦ МП тепер офіційно під забороною
Тернопільська обласна військова адміністрація заборонила хресну ходу Української православної церкви московського патріархату до Почаївської лаври. Віряни планували відсвяткувати Преображення Господнього. Аналогічне рішення щодо щодо цієї ж ходи прийняли і в Хмельницькій, Волинській та Рівеньській ОВА. Також під загрозою опинились й інші заходи УПЦ МП.
Про заборону в своєму регіоні повідомив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.
«Ми проаналізували масові заходи, які проходили в області в минулих роках, і дійшли висновку, що в рамках цієї ходи можуть бути провокації ворога, порушення громадського правопорядку, які можуть бути використані пропагандистськими ЗМІ», - розповів Труш.
Рада оборони області ухвалила заборону хресної ходи 19 серпня на день Преображення Господнього. Це стало можливим після рекомендацій від силових відомств. Окрім того, було заборонено й ходу на Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня.
У Хмельниччині подібну заборону ввели ще раніше. Загалом, місцева ОВА заборонила проведення будь-яких масових релігійних заходів 27-28 липня ще місяць тому, а тоді ж анонсувала і заборону такого ж плану на 19-25 серпня. Хоч мова і йде про "будь-які заходи", але на ці дати припадає тільки хода УПЦ МП, тож мета заборони може бути саме в цьому. Тим паче, в ОВА уточнили, що хода до Почаєва входить в число заборонених.
Очільники Волиньської та Рівненської ОВА Юрій Погуляйко та Віталій Коваль також оголосили про заборону масових релігійних заходів 19-25 серпня. Тут нічого уточнювати не стало, але принцип заборони залишається незмінним - вона припадає на час ходи УПЦ МП.
Почаївська Успенська лавра - це православний чоловічий монастир у Почаєві в Тернопільській області. Має статус лаври. Це найбільша православна святиня на заході України, друга за важливістю в Україні після Києво-Печерської лаври. Монастир орендує московський патріархат в Україні. За легендою XIX ст, монастир заснували ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від нападу татар у 1240. Проте відомо, що його згадували у документах в 1527 році. У липні 1651 року ченці прихистили в монастирі представників козацької старшини та шляхтича Завадського.
Віряни УПЦ МП здійснюють прощу з Кам’янець-Подільського кафедрального собору до Свято-Успенської Почаївської лаври. Вони пішки долають 250 кілометрів. Щороку у заході бере участь 20-30 тисяч паломників.
Раніше Інформатор повідомляв, що 2 квітня у Києво-Печерській лаврі пройшла ранкова недільна служба. Не дивлячись на те, що договір про оренду було розірвано, і УПЦ МП мала б уже виїхати з лаври, службу знову прийшов проводити Онуфрій (Березовський). Цього разу митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя) немає – через домашній арешт.
Також ми писали, що депутати Житомирської ради ухвалили рішення про заборону діяльності УПЦ Московського патріархату на території області. Відповідне рішення прийняли на черговому засіданні обласної ради.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.