У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято
Свято Хрещення традиційно відзначають 19 січня православні та греко-католицькі християни. Цього дня віряни йдуть до церкви та освячують воду, адже вірять, що на Водохреща вона набуває цілющої сили. Також це свято відоме тим, що тисячі християн пірнають у холодну ополонку. Вважається, що так можна очистити душу.
Інформатор розповідає про історію, традиції та прикмети свята.
Хрещення або Йордан — народно-релігійне свято, яке православні та греко-католицькі християни святкують 19 січня. Воно є останнім святом із різдвяно-новорічного циклу та завершує Святки — 12 днів Коляди між Різдвом та Хрещенням. З цим святом пов'язують хрещення Христа: коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Іоанна Хрестителя у річці Йордан.
Згідно з Біблією, під час хрещення Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав Божий голос, тому свято також називають Богоявленням.
Водохреща святкують ще з часів Руси, проте традиційні хрещенські купання поширилися лише у 20 столітті. Звичай купатися на Водохреща існує лише в Україні та кількох інших православних країнах. Вважається, що Ісус освятив своїм тілом воду, тому християни набирають воду з водойм і вірять: вода у цей день має цілющі властивості.
Традиційно напередодні свята, 18 січня, християни ходять на вечірні служби в церкві. Вечір напередодні свята називається Хрещенський Святвечір. Тоді за столом збирається вся сім'я, на столі обов'язково має бути святкова кутя, при цьому стіл повинен бути пісним. Трапезу розпочинають після появи першої зірки на небі. Спочатку всі п'ють святу воду, нею ж кожен господар окроплює всіх членів сім'ї, будинок, інші будівлі, двір, колодязі та свійських тварин. Віряни використовують її протягом усього року як ліки у разі хвороби. Дівчата ж вмиваються водохресною водою, щоб зберегти красу.
Однією з найголовніших традицій цього дня є купання в ополонці. Пращури вважали, що вода у Водохресну ніч набирає цілющої сили, а хворі можуть одужати від води під час купання. Також цілюща властивість води допомагає залишатися здоровими весь наступний рік. Для цього на водоймах роблять ополонки, які освячують священики.
Багато хто впевнений, що ця традиція тягнеться з часів язичництва, тому що в Біблії немає жодної згадки про необхідність занурення в ополонку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.