У 2023 році декілька суддів з Києва вирішували, чи дійсно це злодії оформлювали на чоловіка кредити
У липні 2019 року чоловік шукав роботу та одного дня знайшов підходящу вакансію. Проте замість працевлаштування злодії поцупили в нього особисті дані. Через деякий час чоловік дізнався про нібито свої борги по онлайн кредитам.
Перевіривши свою історію позик на сайті «Українського бюро кредитних історій» чоловік дізнався, що «роботодавці» зареєструвалися від його імені на різних сайтах та оформили кредити.
За одним із них чоловік начебто взяв у борг 1 тисячу 400 гривень у фірми «Інфінанс» 22 липня 2019 року. На наступний день він нібито отримав ще 2 тисячі гривень від компанії «Інвест Фінанс». Але зі слів постраждалого, він ні про які позики не просив та грошей за цими угодами не отримував.
Чоловік повідомив про це поліцію та компанії, і просив скасувати договори. В «Інвест Фінанс» відповіли, що не будуть цього робити, а в «Інфінанс» взагалі ніяк не відреагували.
Чоловік просив скасувати угоди та прибрати всю інформацію про нього з баз даних мікрофінансових компаній.
Суддя розділила позов до двох компаній на два провадження. Щодо компанії «Інфінанс», то суд попросив цю фірму надати копії договору, за яким чоловік нібито брав гроші. Але від неї знов не було ніякої відповіді.
Тому у січні 2023 року суддя Голосіївського райсуду Києва Наталія Чередниченко вирішила кредитний договір розірвати та зобов’язати компанію пробрати інформацію про постраждалого.
Щодо боргу в «Інвест Фінанс», то на сайті є інформація, що справу мали розглядати та навіть обрали для цього склад суду. Проте рішення ми не знайшли. Але на цьому історія с фіктивними боргами не закінчилася.
Наприкінці 2021 року чоловік знов подав до суду, тому що компанія «Дорі Фінанс» примусово стала забирати в нього гроші. Він просив скасувати рішення приватного виконавця, який «йшов» за висновком нотаріуса.
Проте суддя образилася, що чоловік не ходив на засідання та вирішила справу не розглядати. Хоча той просив розглянути суперечку за його відсутності.
Однак «боржник» був наполегливим та змусив суддів придивитися до його випадку. Ті погодилися, що варто все почати з початку та відправили справу на новий розгляд.
Під час другої спроби суддя встановила, що нібито чоловік брав у борг понад 16 тисяч гривень у компанії «Дорі Фінанс». Проте коли кредитор прийшов до нотаріуса, щоб мати право забрати гроші, то міг не донести всі необхідні документи. Серед них мала бути чітко встановлена безспірна заборгованість та оригінал угоди.
«Для одержання виконавчого напису кредитор мав би надати нотаріусу оригінал кредитного договору, засвідчену стягувачем виписку з рахунка боржника із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення з відміткою стягувача про непогашення заборгованості», - зазначила суддя.
Також вона звернула увагу, що колежанка з Голосіївського районного суду Києва вирішила скасувати подібну угоду, яку могли замість чоловіка укласти шахраї. Також там йшлося про видалення усієї інформації про постраждалого з баз даних компанії.
«Встановлені обставини свідчать, що стягнення заборгованості за виконавчим написом відбулось на підставі кредитного договору, який рішенням суду визнано недійсним», - йдеться в рішенні суду.
Тому у березні 2023 року суддя Деснянського районного суду Києва Олена Лісовська вирішила, що більше немає підстав у компанії примусово забирати в чоловіка гроші.
Інформатор розповідав, що шахраї двічі намагалися викрасти гроші з рахунків у ПриватБанку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.