На Венеційському кінофестивалі помітили одну із зірок українського походження - фото

Свято кінематографа триватиме до 9 вересня. Які українські фільми в програмі

актори
В Італії стартував найстаріший кінофестиваль світу

В Італії відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного 80-го Венеціанського кінофестивалю. Цього року через страйк сценаристів та акторів у США голлівудські зірки не вийшли на червону доріжку. Втім деякі з них все ж такі підтвердили участь в кінофестивалі. А одну суперзірку навіть помітили у Венеції. На червоній доріжці з’явились переважно місцеві та європейські знаменитості.

Інформатор розкаже, хто з зірок бере участь у Венеціанському кінофестивалі та які українські фільми представлені в програмі.

Наймасованіший страйк за останні 63 роки позначився і на репертуарі найстарішого кінофестивалю світу. Стрічка "Претенденти" режисера Луки Гуаданьїно із Зендеєю в головній ролі не відкрила кіносвято. Замість неї показали фільм "Капітан" Едоардо Де Анджеліса.

Не презентуватиме в Італії свій фільм "Маестро" про легендарного американського диригента і композитора Леонарда Бернстайна голлівудський актор Бредлі Купер. Він не тільки виступив режисером стрічки, але й зіграв головну роль.

До Венеції прилетів Джордж Клуні. Компанію актору склала його дружина Амаль Клуні. Втім й досі не відомо, чи з'являться вони на заходах кінофестивалю, який триватиме до 9 вересня.

Джордж та Амаль Клуні в Італії
Джордж та Амаль Клуні в Італії

На червоній доріжці позували члени журі, моделі та місцеві знаменитості. Цього року журі очолив американський режисер французького походження Дем'єн Шазелл.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений La Biennale di Venezia (@labiennale)

"Золотого лева Святого Марка" за внесок у світове кіномистецтво та кар'єрні досягнення 90-річній режисерці Ліліані Кавані. Вона відома, зокрема, завдяки стрічці "Нічний портьє" 1974 року. На фестивалі вона презентує свій перший за 20 років фільм "Хід часу".

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений La Biennale di Venezia (@labiennale)

На фотоколі була помічена й французька акторка українського походження Ольга Куриленко. Дівчина Бонда позувала з командою мінісеріалу "Срібло і кров".

Ольга Куриленко з колегами на Венеціанському кінофестивалі
Ольга Куриленко з колегами на Венеціанському кінофестивалі

Чимало фільмів в конкурсній програмі складають байопики. Так, наприклад, "Феррарі" Майкла Манна розповідає про знаменитого гонщика та засновника культового бренду Енцо Феррарі. А стрічка "Прісцілла" Софії Копполи — про дружину короля рок-н-рол ла Елвіса Преслі і про нього самого.

 

Українські фільми на фестивалі

Цього року нашу країну представляють три стрічки. "Доба перша" режисера Валерія Коршунова та продюсерки Світлани Коршунової – VR-досвід від першої особи, що переміщає відвідувача у ситуацію першого дня повномасштабного російського вторгнення, та дозволяє спробувати пережити внутрішню трансформацію, через яку пройшли українці 24 лютого 2022 року.
фото

"Ми хочемо поділитися досвідом першого дня війни з широкою аудиторією, яка, як і ми колись, не вірить, що подібне можливо в їхньому житті. Цей досвід про те, що дозволяє українцям сьогодні чинити опір, коли всі очікували, що ми не витримаємо і 3 дні", – розповідав напередодні Валерій Коршунов.

Фрагмент з VR-проєкту "Доба перша"
Фрагмент з VR-проєкту "Доба перша"

Проєкт засновано на історіях реальних людей. Глядач зможе побачити будинки Бородянки та Бучі, зруйновані снарядами окупантів. Разом з великою кількістю артефактів війни будівлі були скановані й далі відтворені у віртуальному просторі.

Віртуальна реальність сьогодні відкриває новий вимір кіно, зі своїми викликами та можливостями, що вже найближчі роки матимете свій неймовірний вплив на всю кіноіндустрію. То до цього проєкту, який представлений у категорії Biennale College Cinema, прикута увага багатьох гостей кінофестивалю.

Ігровий дебют Анни Бурячкової, "Назавжди-Назавжди" представлений в конкурсній програмі Orizzonti Extra. Події стрічки відбуваються у Києві наприкінці 1990-х. Головна героїня, Тоня, переходить зі школи в центрі міста до школи у спальному районі й приєднується до компанії, яка шукає пригод. Тоня закохується, але складне минуле переслідує її.

Виробництво стрічки було завершено за два місяці до початку повномасштабної війни. А ось у програмі Venice Classics покажуть відреставрований фільм "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова.

Постер фільму "Назавжди-Назавжди"
Постер фільму "Назавжди-Назавжди"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube