Голова Харьковської ОВА припустив, що 27 березня окупанти випробовували боєприпаси, шукали засоби ППО, бо атакували Харків з різних боків: з півночі та заходу
Керовані боєприпаси УМПБ Д-30 СН, які використала росія при обстрілі Харкова 27 березня, мають потенціал досягнути будь-якого району міста. Хоча є можливість збиття цих бомб на підльоті, але це вже питання для військових. А місту потрібен комплекс заходів, в тому числі укриття та технічні засоби, до прикладу, системи РЕБ.
Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі "Суспільному". За словами Синєгубова, 27 березня керовані боєприпаси були випущені на Харків з Бєлгородської області. Снаряд менший за КАБ та С-300, але має значну руйнівну силу.
"Він може повністю покривати місто Харків, будь-який район. Навіть населені пункти Харківської області, залежно від якої відстані до кордону буде пуск", - сказав Синєгубов.
Експерти встановили, що росіяни випустили боєприпаси з літаків типу Су. Але їх також можуть запускати з ракетно-артилерійських систем. Синєгубов також зазначив, що 27 березня окупанти, ймовірно, випробовували боєприпаси, шукаючи засоби ППО. Боєприпаси надходили до Харкова з різних напрямків: з північного та західного.
Голова ОВА вважає, що є можливість збивати керовані боєприпаси на підльоті, але це питання до Збройних Сил України. На його думку, для захисту Харкова від авіабомб російської федерації потрібно вжити комплекс заходів, таких як укриття та технічні засоби, наприклад, системи раннього виявлення та протидії електронному контролю.
За словами голови ОВА Харківської області Олега Синєгубова, обстріл житлових будинків 27 березня, ймовірно, здійснено боєприпасом УМПБ Д-30. Він достатньо потужний, за силою вибуху — середнє між авіабомбою та ракетою. Боєприпас калібром 30 см може літати на відстань до 90 км. Застосовують як і з літака, так і з РСЗВ "Смерч".
Через обстріл поранення отримали 19 харків'ян. На жаль, один чоловік загинув. Це був цивільний чоловік 59 років. До медичних установ загалом доставили 13 людей. З них четверо дітей. Наймолодшому хлопчику - три місяці, одній дівчинці два роки, ще одній - дев'ять, а найстаршій дитині - 13.
Тим часом російська пропаганда розповсюджує неправдиву інформацію про буцімто можливий наступ на Харків. Центр протидії дезінформації РНБО вважає, що таким чином москва хоче налякати українців і закликає не довіряти подібним повідомленням.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що можливий наступ російських загарбників на Харків стане для них фатальною помилкою. При цьому, українські захисники не ігнорують російські вкиди щодо наступу на місто. Зокрема, військові встановлюють комплексну систему загороджень в регіоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.