За попередніми даними від поліції, місто обстріляли УМПБ Д-30 СН
Ввечері 27 березня окупанти вчергове обстріляли Харків. Однак це був не звичайний ракетний удар: росіяни били по місту керованими авіабомбами (КАБ). Попередньо йдеться про УМПБ Д-30 СН.
Це такий собі гібрид авіабомби та керованої ракети. Про це повідомив заступник начальника ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов, його цитують регіональні телеграм-канали.
Очільник Харківщини Олег Синєгубов каже, що по місту вдарили керованим боєприпасом великого калібру. Це сталося вперше з початку війни.
В свою чергу, Болвінов розкрив більше подробиць. За його словами, йдеться УМПБ Д-30 СН, виготовлений на базі ФАБ-250. Це фактично гібрид КАБу та керованої ракети.
"Є два прильоти - перше влучання по загальноосвітній школі, друге прямо посеред житлових будинків", - заявив поліцейський.
Зазначимо, що росіяни вже атакували місто керованими авіабомбами - на початку вторгнення. Але конкретно цей снаряд використаний вперше. Зазначимо також, що потім окупанти перестали це робити, адже КАБи запускаються з літаків, які не підлітають близько до кордону. Те, що зараз вони це зробили, свідчить про критичну необхідність захисту Харкова системами ППО. Про це, зокрема, вже заявив президент Володимир Зеленський.
Станом на зараз відомо про одного загиблого та 19 постраждалих внаслідок чергової терористичної атаки. Серед поранених - четверо дітей, найменшій - три місяці. Через обстріл пошкоджено 14 житлових будинків, школа, медична установка та адміністративна будівля.
В мережі опубліковано відео з місця удару росіян по Харкову. Місто обстріляли керованими авіабомбами — вперше з початку війни. Наразі триває огляд місця події, відомо про одного загиблого та 18 поранених, серед яких діти. pic.twitter.com/6fqh6mPERQ
— Інформатор (@informatorua) March 27, 2024
Більш детально про боєприпас розповів голова ОВА Харківської області Олег Синєгубов. Чиновник вже встиг підключитися в етер телемарафону.
"Обстріл житлових будинків, ймовірно, здійснено боєприпасом УМПБ Д-30. Він достатньо потужний, за силою вибуху — середнє між авіабомбою та ракетою. Боєприпас калібром 30 см може літати на відстань до 90 км. Застосовують як і з літака, так і з РСЗВ "Смерч". Остаточна інформація після експертизи", - сказав Синєгубов.
Як ми вже зазначили вище, раніше конкретно даний засіб не застосовувався. Однак зараз він стає досить частим засобом ураження, особливо в ближній та середній зоні від лінії фронту. Це, фактично, дешевий аналог крилатої ракети. Його використання може свідчити про те, що росіяни намагаються розширити номенклатуру озброєнь, яку вони застосовують проти України.
В основі бойової частини УМПБ Д-30 - авіабомба ФАБ-250. Це досить потужний снаряд. На цьому КАБі розташований реактивний двигун, який дозволяє летіти на десятки кілометрів: за різними оцінками, від 30-40 до 50-70.
Схоже, що для Харкова (та й в цілому для прикордонних з рф населених пунктів) з'явилася нова велика проблема. Адже збити КАБ неможливо чисто фізично, про що кажуть військові експерти. Збити можна лише сам літак-носій. А для цього потрібні засоби ППО, яких в Україні гострий дефіцит. Тож ця ситуація має стати гарним приводом знову розпочати кампанію серед західних партнерів з метою отримати від них якомога більше систем протиповітряної оборони.
Нагадаємо, останнім часом ситуація довкола Харкова суттєво загострилася. Під час масованої атаки 22 березня саме "перша столиця" постраждала найбільше в Україні. Понад 20 ракет по енергетичних об'єктах міста призвели до того, що наразі в населеному пункті зруйновані усі трансформаторні підстанції та сильно пошкоджена ТЕЦ-5, яка живить Харків. Через це місто опинилося в повному блекауті на деякий час, а наразі діють аварійні графіки відключень.
При цьому росіяни не припиняють терор харків'ян. Лише за останні дні "першу столицю" атакували ракетами, дронами-камікадзе і от тепер - керованими авіабомбами. На жаль, менш ніж за тиждень з відносно комфортного міста Харків перетворився на небезпечне та незручне для життя місце.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.