Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Завантаження торент-файлів може закінчитися навіть передачею доступу росіянам до ваших приватних даних
Держспецзв’язку повідомила, що росіяни стали активно використовувати торенти для розповсюдження зараженого програмного забезпечення. Віруси та різного роду троянські програми без проблем потрапляють до пристроїв українців через подібні програми. Справа в тому, що торенти й без того є способом отримання зламаного ПО, тож контролюється воно виключно самими хакерами.
Про це Держспецзв’язку повідомила на своєму офіційному сайті. Таким чином, до попередніх ризиків завантаження зламаного ПЗ додається можливість отримати російські віруси. Зазвичай зламане програмне забезпечення завантажується через торент-трекери. Цим і користують хакери та російські спецслужби.
До зламаних програм чи файлів вони додають шкідливий код. Подібну тенденцію розписали у звіті Держспецзв’язку Russia’s Cyber Tactics: Lessons Learned 2022.
«Хакери троянізують ISO та установчі файли й розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах. Якщо жертва завантажує та встановлює такі файли на свій компʼютер, хакери дістають доступ до його вмісту і можуть протягом тривалого часу залишатися непомітними», – додають у Держспецзв’язку.
Не варто забувати, що це стосується навіть операційних систем. Зламану Windows багато людей також шукають за допомогою торентів, і навіть там може бути вірус. Навіть якщо робота віруса непомітна, вона може надавати ворогу доступ до ваших ресурсів та даних.
Загалом, встановлення неліцензійного програмного забезпечення завжди було не рекомендовано, оскільки воно виробляється хакерами, і може бути використане проти користувачів. В умовах війни, у тому числі й на кібернетичному просторі, цей ризик значно посилився.
Нещодавно ворожі хакери влаштували масштабну атаку на низку державних ресурсів нашої країни. Зокрема, цілями стали державні реєстри, сайти Міністерства юстицій та інші. Через активні DDoS-атаки користувачі тимчасово помічали труднощі з доступом до ресурсів.
Раніше у Держспецзв’язку розповіли, які компанії російські хакери найчастіше обирають для атак. Найбільше уваги ворог приділяє компаніям, які працюють з державним сектором та критичною інфраструктурою. У випадку, якщо вони побачать вразливість в системі тієї чи іншої компанії, атаки на неї можуть посилюватися. Вороги хочуть отримати доступ до важливих даних України.
Нагадаємо, які податкові сервіси пропонує "Дія": від сплати ЄСВ до реєстрації ФОП.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.