ГУР розстрілюють вагнерівців з гранатомету: ЗМІ публікують відео зіткнень у Судані

Читать на русском

Спецназівці ГУР під час зіткнень, вірогідно, у Судані вступили у бій з найманцями ПВК Вагнера

Читать на русском
ГУР ліквідує "вагнерівців" у Судані
ГУР може проводити зачистку бойовиків ПВК Вагнер у Судані

Спецназівці ГУР під час зіткнень, вірогідно, у Судані вступили у бій з найманцями ПВК Вагнера

Українські спецназівці можуть проводити операції зі знищення бойовиків російської так званої ПВК Вагнер у Судані. Про це можуть свідчити відео, опубліковані Kyiv Post у понеділок, 6 листопада. Газета з посиланням на джерела в секторі безпеки та оборони України повідомляє, що операція із "зачистки ПВК Вагнер, їхніх місцевих терористів та співробітників спецслужб рф" в Судані зараз триває.

На кадрах можна побачити, як ГУР відстежують "вагнерівців" на вулицях і під покровом ночі розстрілюють їх із РПГ.

"На кадрах, ймовірно, видно роботу спеціальних підрозділів Головного розвідувального управління Міністерства оборони України (ГУР)", - розповіло Kyiv Post джерело, що передав відео.

Джерело повідомило, що відео були зняті "протягом останніх двох тижнів" в одному з міст Судану. Проте, поки достовірність жодного з отриманих відео не перевірена. Схоже, перше чорно-біле відео було зняте вночі безпілотником у інфрачервоному спектрі. Невеликий підрозділ бійців оточує будівлю, а цілі в ній виділені на відео.

На іншій серії атакуючий використовує ручний гранатомет, щоб вистрілити у вікно будівлі. Далі можна побачити кілька вибухів на кадрах, зроблених звичайною камерою. Вони чергуються з кадрами, відзнятими інфрачервоною камерою. На відео вибухи яскраво освітлюють нічні вулиці. Декілька чоловіків, що засіли в будівлі, починають стріляти у відповідь, інші ж намагаються втекти.

Друге відео зняте вдень з дрона, що зависає на висоті 200-400 метрів над землею. Українських спецназівців на ньому не видно, але кілька чоловіків, які виглядають як мішені, біжать вулицями густонаселеного міста чи селища. Видно кілька вибухів (гранатометних, чи може навіть гаубичних снарядів середнього калібру). Потужніші вибухи викликають величезні сполохи вогню, які піднімаються над низьким житловим будинком. Потерпілих не видно. 

Telegram oembed: https://t.me/u_now/117496

Ситуація у Судані: що відомо

Бої між армією Судану та Силами швидкого реагування (RSF) спалахнули 15 квітня 2023 року. RSF виступає проти чинного уряду. За даними ООН, понад мільйон людей залишили країну. З червня по району Хартумі Ярмук наносили авіаудари, через вибухи будинки зазнавали руйнувань, гинули люди. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявляв, що Судан знаходиться "на порозі повномасштабної громадянської війни". Також з в'язниці Судану втік колишній диктатор аль-Башир, якого мали судити в Гаазі.

Західні медіа повідомляли, що Україна брала участь у дронових ударах по базах бойовиків у Судані. CNN про це писала під час вересневих атак на сили RSF поблизу міст Шамбат та Хартум. Журналісти поклали відповідність за ці атаки на українські спецслужби. Характерними були використання FPV-дронів "в українському стилі".

Усього журналісти нарахували вісім дронових атак на автівки та обʼєкти RSF і одну наземну операцію в Омдурмані. Там група спецпризначенців штурмувала будівлю. Журналісти писали, що "ПВК Вагнера" допомагає RSF зброєю, але про атаки на самих "вагнерівців" не згадували.

Голова української розвідки Кирило Буданов заявляв тоді, що Україна буде діяти проти своїх ворогів "у будь-якій точці земної кулі". Український уряд офіційно не визнав ані розгортання бойових підрозділів у Судані, ані проведення операцій проти бойовиків ПВК "Вагнера" в цій країні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.