Гроші за NFT! Як українці можуть заробляти на унікальних токенах. Покрокова інструкція

Читать на русском

Кілька порад, як створити NFT та заробити на ньому

Читать на русском
Створюємо NFT власноруч. Фото: buduysvoe.com
Створюємо NFT власноруч. Фото: buduysvoe.com

Кілька порад, як створити NFT та заробити на ньому

Як відомо, NFT стали феноменом та сучасною альтернативою криптовалюті, не будучи нею.  Невзаємозамінний, тобто, цілком унікальний токен має величезні перспективи, а його вартість може сягати десятків мільйонів доларів, і це ще не межа. Так, станом на сьогодні найдорожчій в світі NFT коштує майже $ 92 мільйони. Інформатор проаналізував, як українці можуть заробляти на цьому ринку.

Заробляти на NFT можна двома способами: створюючи їх та спекулюючи за допомогою них.

Розберемось із кожним пунктом окремо. Відтак, перед тим, як створити NFT, вам необхідно визначитися, що саме токенізувати. Тут варіантів безліч:

  • зображення;
  • аудіо;
  • відео;
  • предмет;
  • привілей.

Вартість такого токену буде напряму залежати від креативності та виключності вашого лоту. Приведемо приклад: дівчинка малювала на телефоні людей з довгими шиями, потім перетворила їх у NFT і продала за $1,6 мільйон.

Приклад, що надихає
Приклад, що надихає

Стає очевидним, зовсім необов’язково бути "художником" для того, щоб заробити на NFT. Будь-який автор може заробити не лише на продажі свого шедевру, а й на подальших його перепродажах у вигляді роялті.

Втім, для цього доведеться активно просувати свої роботи на криптобіржах і маркетплейсах, сплачуючи за їхнє розміщення й транзакції. Та коли ваш бренд розкручений, зможете отримати чималий куш – від кількох десятків до кількох тисяч доларів. Митцям зі світовим іменем тут є шанс заробити мільйони.  

Як створити NFT

Після визначення з тим, що стане токеном, приступаємо до його створення. На сайті opensea.io реєструємось, підключаючи криптогаманець до маркетплейсу.

Підключаємо криптогаманець
Підключаємо криптогаманець

Здебільшого, використовують MetaMask, та є й інші.

Є багато різних гаманців: оберіть зручний для вас
Є багато різних гаманців: оберіть зручний для вас

При створенні гаманця слід запам'ятати seed-фразу, яка й стане вашим доступом. Далі слід налаштувати профіль OpenSea. Далі, власне, створюємо свій токен. Завантажуємо токенізований витвір мистецтва, додаємо опис та посилання на сайт.

Налаштовуємо свій профіль
Налаштовуємо свій профіль

При виборі блокчейну врахуйте, що створення NFT на базі Ethereum буде не безоплатним. На гаманці мають бути ETH, орієнтовно в кількості 0,05.

Для створення токену слід обрати блокчейн-платформу
Для створення токену слід обрати блокчейн-платформу

Найдешевший час для створення NFT на Ethereum — ранок вихідного дня. Блокчейн Polygon дозволяє карбувати NFT безоплатно. Після створення NFT виставляємо його на продаж. У списку ваших NFT з’явиться кнопка Sell, яка запропонує:

  • продати NFT за фіксованою ціною;
  • продати NFT з аукціону.

Обирайте другий варіант, ціну вам запропонують покупці. 

Створюємо NFT на Binance

На Binance алгоритм створення NFT дуже схожий з OpenSea: реєстрація та верифікація на біржі. Далі заходимо на сайт Binance, вкладка NFT і натискаємо "Створити". Для цього у вас має бути щонайменше два підписники тут. 

Вкладка NFT на Binance
Вкладка NFT на Binance
Натискаємо "Створити"
Натискаємо "Створити"
Мінімальна кількість підписників має сягати двох
Мінімальна кількість підписників має сягати двох

Як продати створений токен 

Прорекламте свій невзаємозамінний токен:

  • роздайте частину NFT серед підписників за умови репосту чи лайку;
  • зробіть розсилку за базою користувачів сайту, якщо він у вас є;
  • проплатіть рекламу токена у відомого інфлюенсера;
  • під'єднайте до NFT додаткові привілеї;
  • замовте рекламу в Google. 

Із задоволенням заробляйте на креативі та творчості - в сучасному форматі. Принаймні, пірнання у магічний світ блокчейну та токенів точно розрадить вас і принесе як не мільйони, то нові знання про новий світ, в якому всі ми з вами наразі живемо. 

Підготовка до продажу

Перед тим як розпочати торги, потрібно визначити моменти, які впливатимуть на подальший план дій і безпосередньо на прибутки від продажу. Відповімо собі на такі запитання:

  • за яку ціну продати NFT;
  • яку платформу для продажу обрати;
  • скільки коштів інвестувати.

Оцінка NFT токенів – питання суб'єктивне, тож поки не існує чітких правил визначення вартості цифрового мистецтва. Сфера ще занадто молода і минуло мало часу для вироблення стандартів. Але практика свідчить: чим менша кількість екземплярів одного NFT, тим вища його цінність. 

Методи оцінки витворів мистецтва у форматі невзаємозамінних токенів не відрізняються від методів встановлення вартості фізичного арту.

Можна продати NFT в одному екземплярі або ж скільки забажаєте. Криптовалюта автоматично надходить до вашого криптогаманця після покупки. Продавати NFT можна за різну криптовалюту, все залежить від платформи. 

Як заробляти на відсотках від продажу унікальних токенів

На платформах можна купувати NFT, щоб перепродавати його за більшу ціну. Якщо хтось придбав токен із цією метою, то від кожного наступного перепродажу автор NFT може отримувати роялті, самостійно визначаючи роялті. 

Дуже рідко роялті буває фіксованим. Все залежить від платформи: часто це 5 - 10% від суми, за яку інша особа продала токен. Непогано заробити можна на перепродажі витворів цифрового мистецтва

Словник понять

Токен — одиниця обліку, яка не є криптовалютою. Призначена для представлення цифрового балансу в деякому активі, тобто виконує функцію "замінника цінних паперів" у цифровому світі.

Криптовалюта — різновид цифрової валюти, що має децентралізовану платіжну систему. Працює в повністю автоматичному режимі. Сама по собі не має якоїсь особливої матеріальної чи електронної форми, натомість є звичайним числом. 

NFT — унікальний криптографічний токен, який не може бути замінений або заміщений іншим аналогічним токеном, хоча зазвичай токени взаємозамінні за своєю природою. 

Раніше ми вже писали, що блокчейн у буквальному перекладі – це "ланцюжок транзакцій". А отже, база даних, в якій зафіксовані всі записи про угоди купівлі-продажу валюти, біткоїнів або токенів між користувачами. Суть в тому, що на практиці при належному наборі знань та умінь можна відстежити весь ланцюжок переходів конкретного активу з рук в руки.

Токеном в той же час є будь-який цифровий актив, зображення, пісня, текст, оцифрована копія предмета з офлайн-світу. Це певний унікальний товар. Токен не є криптовалютою або грошима в будь-якому звичному розумінні слова. Однак, унікальний токен можна продати, причому за великі гроші.

Також Інформатор розповідав, на яких українських NFT можна заробити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.