Готується проведення референдуму: яка ситуація в окупованому Мелітополі

Читать на русском

Окупанти посилюють тиск на українських громадян

Читать на русском
Готується проведення референдуму: яка ситуація в окупованому Мелітополі

Окупанти посилюють тиск на українських громадян

Як потерпають мешканці окупованого міста у Запорізькій області в ефірі «Укрінформ» розповів мер Мелітополя Іван Федоров. Детальніше – читайте в Інформатор.

За словами мера міста, кожного дня через місто Мелітополь або через його околиці пересувається в напрямку Херсона і Криму по 2-3 колони російської військової техніки – танки, бойові машини десанту тощо.

Найбільш нагальні проблеми населення – ускладнилися процедури отримання пенсій та соціальних послуг, а також важко евакуюватися на підконтрольну Україні територію.

Йде підготовка до референдуму про приєднання до росії

Продовжується перепис населення, яке проживає у місті, йде поквартирний облік – хто проживає, хто залишився, яке цінне майно мають.

У самому місті окупанти посилюють тиск на українських громадян. За словами Івана Федорова, йдуть викрадення і тортури над мешканцями міста. Під тиском викрадені люди на відео зізнаються у тому, до чого вони не мають відношення.

За офіційною інформацією від Запорізької обласної військової адміністрації, у полоні наразі перебувають близько 20 мелітопольців. Іван Федоров каже, що реальна цифра у 2-3 рази більша.

Що відбувається з освітою

Бажаючих вчителів, директорів шкіл та працівників органів управління освітою евакуюють на підконтрольну Україні територію.

За словами Федорова, на окупованій території Запорізькій області на базі 5 українських закладів вищої освіти окупанти утворили свій університет. Раніше у цих вузах навчалося майже 15 тис. студентів, а зараз ворог декларує цифру у 2 тис. студентів. Молодь не хоче навчатися у цьому псевдоуніверситеті та виїжджає з тимчасово окупованої території.

Про стан медицини

Погіршується ситуація з наявністю медикаментів у медичних закладах. Їх передають через волонтерів, але на блокпостах окупанти пильно доглядають всі медикаменти. Засоби для крові, які намагалися передати, були викладені окупантами з холодильника, через що зіпсувалися і не доїхали до місця. Отримати послуги медицини стало значно складніше для населення.

Окупанти ремонтують дороги на краденій техніці

Наприкінці лютого окупанти захопили у Мелітополі 3 дорожні підприємства. Викрали техніку та намагаються організувати ремонт доріг на базі цих підприємств. Наразі заявляється про початок ремонту дороги Мелітополь – Бердянськ.

Пальне та продукти привозять з Криму

Бензин з перших днів окупації завозять з Криму. Наразі майно всіх заправок міста, за словами Івана Федорова, захоплено та використовується ворогами.

Продукти, вироблені на неокупованій території України, у Мелітополі або дефіцитні або коштують у 3-4 рази дорожче, ніж в не окупованих українських містах. Здебільшого продукти харчування та засоби першої необхідності завозять з Криму.

Що стосується комунальних послуг, то на підприємствах Мелітополя окупанти суттєво знизили тарифи для населення. За словами Федорова, ці підприємства наразі не платять податки у бюджет України та не платять Україні за енергоресурси. А газу у місті немає вже протягом 2 тижнів. Іван Федоров закликає тих, хто залишився на тимчасово окупованих територіях, не платити за комунальні послуги зовсім.

Нагадаємо, що росіяни почали погрожувати підривом інфраструктури Мелітополя, якщо їм доведеться звідти відступати.

Валерій Магланович

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.