Корпорація більше не показує на своїх мапах військові об'єкти України й наголошує, що подібних випадків у майбутньому не буде
Компанія Google виправила прогалини на своїх картах, де раніше у вільному доступі було зафіксовано розміщення українських військових об'єктів та систем. Після значного розголосу та низки звернень від української сторони ці об'єкти зрештою стали невидимими й, відповідно, росіяни не можуть їх переглядати. На майбутнє в Google пообіцяли не створювати схожих проблем.
Про те, що Google на своїх мапах приховав військові об'єкти ЗСУ, повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко. Він зазначив, що всі ці об'єкти більше не відображаються на картах. Надалі в Google обіцяють не створювати українцям схожого клопоту.
"Google виправив ситуацію з картами. Військові об‘єкти та системи більше не відображаються. В подальшому також буде все Ок", - йдеться у дописі.
Раніше очільник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко повідомив, що компанія на своїх мапах зафіксувала розміщення військових систем ЗСУ. На запит України з проханням виправити ситуацію та оперативно приховати їх у компанії відповіли, що не можуть це зробити через вихідні дні. Згодом, після значного розголосу, у Google пішли українцям на зустріч та прибрали з мап системи ЗСУ.
Також Google прокоментував ситуацію, пов'язану з публікацією інформації про українські фортифікаційні споруди та розташування підрозділів ЗСУ на супутникових знімках компанії. У офіційному повідомленні від 5 листопада йшлося, що ці знімки були зроблені понад рік тому і отримані з відкритих джерел. У Google наголосили, що вони не публікують актуальні зображення із зон бойових дій.
"Ці знімки були зроблені понад рік тому і взяті з загальнодоступних джерел. Ми свідомо не публікуємо нові зображення бойових зон. Ми серйозно ставимося до таких запитів і підтримуємо постійну комунікацію з українськими офіційними особами", — зазначили у Google.
Раніше Google Maps звинувачували у поширенні російських наративів та маніпуляції з відображенням Криму. Міжнародний сервіс не давав однозначної відповіді на питання приналежності півострова: при заході через VPN Крим відображався як частина Росії, тоді як в українській версії він залишався частиною України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.