Головний прокурор Києва Кіпер святкував Новий рік за кордоном

Читать на русском

Загалом з початку повномасштабного вторгнення він їздив за кордон двічі

Читать на русском
Головний прокурор Києва Кіпер святкував Новий рік за кордоном
Ілюстративне фото

Загалом з початку повномасштабного вторгнення він їздив за кордон двічі

Керівник Київської міської прокуратури 42-річний Олег Кіпер на новорічні свята їздив у відпустку за кордон, де провів 10 днів. Він виїхав з України 29 грудня 2022 року через кордон з Польщею та повернувся 8 січня 2023 року. 

Про це повідомляють журналісти “Схем” в Твіттері.  Прокурор Києва сказав журналістам, що їздив у відпустку, але через сімейні обставини. Він заявив, що отримав всі необхідні дозволи для виїзду з країни. І наголошує, що “відпустка не була святковою чи новорічною”.

Де саме відпочивав Кіпер, він сказати відмовився, пояснивши це міркуваннями безпеки  - через те, що його дружина влітку нібито змінила російське громадянство на українське. За словами прокурора, вона вирішила змінити паспорт «у зв’язку з подіями, пов’язаними з війною рф проти України».

Але журналісти “Схем” з'ясували, що станом на 2 лютого російський паспорт дружини посадовця залишається дійсним. Це встановили завдяки офіційному сайту Федеральної податкової служби росії. Коли журналісти уточнили це в київського прокурора, він відповів, що “цими питаннями займалась міграційна служба України” і порадив звертатися до міграційної служби.

Олег Кіпер розповів, що загалом з початку повномасштабного вторгнення їздив за кордон двічі. Крім новорічної подорожі, він також у серпні їздив до Відня, нібито з лікувальною метою.

Хто такий Олег Кіпер?

Олег Кіпер працював в органах прокуратури з 2001 року спочатку на Одещині, а потім на Івано-Франківщині. Він також був заступником начальника управління — начальником відділу Генпрокуратури.

9 червня 2020 року тодішня пані генпрокурор Ірина Венедіктова призначила Кіпера на посаду заступника прокурора Києва, вже за три місяці він став керувати відомством.

До призначення до столичної прокуратури Кіпер був позаштатним радником глави Офісу президента Андрія Єрмака. Він підпадав під закон про люстрацію, але у 2019 році Окружний адміністративний суд Києва повернув йому посаду старшого прокурора Головного управління нагляду та назвав люстрацію Кіпера безпідставною.

Нагадаємо, що Миколу Тищенка виключили з фракції "Слуга народу" через поїздку до Таїланду під час воєнного стану в Україні. Також звільнили Олексія Симоненка через скандал з відпочінком у Іспанії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.