Головні ознаки того, що інтернет вже вбив ваш мозок

Надмірне використання віртуальному просторі може вплинути на рівень активності певних частин мозку

Інтернет-залежність
Чим небезпечний інтернет для вашого мозку?

Надмірне використання інтернету може вплинути на рівень активності певних частин мозку. Ось кілька фактім про те, що насправді відбувається, коли ми надто багато часу проводимо у віртуальному просторі.

Чим небезпечний інтернет

Деякі дослідження показали, що постійна взаємодія користувача з онлайн-вмістом може призвести до зниження обсягу сірої речовини в деяких областях мозку, таких як префронтальна кора. Ця галузь мозку відповідає за прийняття рішень. З погляду психології повний відхід у віртуальну реальність веде до втрати емоційної емпатії. Сучасна людина найчастіше втрачає здатність до діалогу. Безперервне знаходження в мережі інтернету призводить до змін функціонування свідомості та проблем у роботі мозку людини. Спостерігається зниження здатності вчитися. Небезпека в появі інтернету полягає у відсутності необхідності запам'ятовувати доскональну інформацію. Поступово і непомітно стирається грань між "запам'ятовувати" та "розпізнавати" дані.

Психічні ознаки

  • поява почуття радості, ейфорії при контакті з комп'ютером або навіть при очікуванні, «передчуття» контакту;
  • відсутність контролю над часом взаємодії з комп'ютером;
  • бажання збільшити час взаємодії з комп'ютером;
  • поява почуття роздратування, чи гноблення, порожнечі, депресії за відсутності контакту з комп'ютером;
  • використання комп'ютера зі зняттям внутрішньої напруги, тривоги, депресії;
  • емоційна нестійкість;
  • зниження самооцінки.

Крім психічних і розумових розладів інтернет небезпечний і виникненням фізичних захворювань. Відсутність руху призводить до атрофування м'язів спини, черевної порожнини, грудної клітки та шиї, що спричиняє порушення постави, викривлення грудної клітки, горбатість, а також різні захворювання хребта (грижі, зміщення дисків). Крім цього, відсутність руху при роботі на комп'ютері тягне за собою поганий кровообіг і ожиріння серця. Як результат - інсульти, інфаркти та задишка, прояви гіпертонічної хвороби, варикозне захворювання вен нижніх кінцівок. А комп'ютерні ігри можуть бути причиною порушення сну та харчування.

Фізичні ознаки

  • проблеми з зором;
  • порушення постави;
  • порушення сну та харчування;
  • проблеми, пов'язані з м'язами та суглобами.

Ми боїмося не самого інтернету, а його безконтрольний вплив, який ми не можемо передбачити. Страх пов'язаний з тим, що ми перестанемо отримувати не тільки знання, а й забуватимемо події, які відбуваються в нашому житті, втрачати здоров'я через некотрольоване перебування в інтернеті.

Спосіб боротьби з інтернет-залежністю

Найефективніший спосіб боротьби з інтернет-залежністю - повернутися до реального життя та забути про існування інтернету на кілька днів. Найчастіше виїжджайте на природу, зустрічайтеся з друзями, відвідуйте різні заходи, згадайте про давно забуте хобі, почніть займатися спортом, прочитайте цікаву книгу. У процесі звільнення від інтернету важлива підтримка близьких людей. Чим більше сімейного спілкування, яке замінятиме вам надмірне інтернет вживання, тим краще.

Почніть засікати та аналізувати час, проведений в інтернеті. Підрахуйте скільки приблизно хвилин чи годин ви витрачаєте на щось важливе та необхідне. Нехай цей час буде вашим денним мінімумом. Щодня, заходячи в інтернет, намагайтеся вкластися в цей часовий відрізок. Також з метою продуктивності діяльності та профілактики залежності рекомендовано складати список сайтів, які треба відвідати.

Виховайте в собі культуру інтернет-користування, зробіть це царство безмежних можливостей засобом для досягнення цілей та вирішення реальних, а не віртуальних завдань. Використовуйте Всесвітню мережу для набуття необхідних і важливих навичок та отримання інформації, що має практичне значення.

Раніше Інформатор писав про те, що інтернету не буде декілька років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube