Головна теза - НАТО: нардеп Гончаренко коротко підсумував тригодинне інтерв'ю Зеленського подкастеру зі США

Український президент вперше чітко заявив, що вступ до НАТО - це стратегічна мета за будь-якого сценарію, зауважив нардеп

Інтерв'ю фрідману
Нардеп каже, що зміст інтерв'ю був важливим

Народний депутат від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко підбив підсумки інтерв'ю президента України Володимира Зеленського американському подкастеру Лексу Фрідману. Каже, що головний меседж, який прозвучав від глави держави, - це готовність України вступати до НАТО з контрольованими територіями. Раніше така можливість категорично відкидалася.

Про це Гончаренко написав у своєму телеграм-каналі. Він підкреслив, що це важлива історія й добре, що вона відбулась. На його думку, основний посил інтерв'ю був адресований Дональду Трампу та загалом США.

За словами Гончаренко, чи доречно було матюкатися Зеленському - це питання відкрите. Але, наголошує нардеп, важливий був сам зміст інтерв'ю.

"Головний меседж, який прозвучав, - це готовність України вступати до НАТО із контрольованими територіями. Це значний прогрес, адже тривалий час президент категорично відкидав навіть таку можливість. Зараз Зеленський уперше чітко заявив, що вступ до НАТО - це стратегічна мета за будь-якого сценарію. Він зазначив, що Україна готова отримати запрошення, навіть якщо гарантії поширюватимуться лише на контрольовані території", - пише Гончаренко.

Він додав, що в питанні НАТО, на жаль, було втрачено чимало можливостей. Зеленський пропустив кілька важливих самітів, зокрема в Лондоні та Мадриді у 2022 році.

"Щодо зустрічі з Трампом. Маю інсайд, що Зеленський через посередництво Макрона намагається домовитися про зустріч із Трампом у день інавгурації", - заявив нардеп.

Окремо Зеленський згадав про недостатньо активну позицію союзників напередодні вторгнення, пише Гончаренко. Але зазначив, що Україна отримувала значну військову допомогу ще до початку повномасштабної війни - це і "Джавеліни", і "Стінгери".

"Давайте не забувати, що навіть без цієї підтримки ми б не вижили взагалі. А от що дійсно була [фігня] - говорити про шашлики", - резюмував Гончаренко.

Інтерв'ю Зеленського Лексу Фрідману

Президент України Володимир Зеленський записав тригодинне інтерв'ю з популярним американським подкастером Лексом Фрідманом. У ньому він розповів про події на фронті, висловив свою думку щодо новообраного президента США Дональда Трампа та НАТО, а також поговорив з Фрідманом про справи в Україні та за її межами.

 

Коротко головні заяви:

  • Зеленський не поважає ані Росію, ані Путіна, ані російський народ. Путін - глухий диктатор, росіяни - німий народ, до якого марно звертатися, це вже було на початку війни, ефекту не дало. Неповага до Росії, росіян та російської мови зараз в Україні саме через війну. При цьому законодавчо російська в Україні не заборонена.
  • Зеленський дуже емоційно описав дії союзників перед початком російського вторгнення в Україну.
  • Лукашенко на початку війни дзвонив та вибачався перед Зеленським за те, що з Білорусі летіли ракети та заходили війська РФ.
  • Трамп може стати першим лідером світу, який прилетить в Україну літаком після завершення війни.
  • В Україні були компанії, які хотіли заробляти на війні. Їм не дали цього зробити, вони образилися.
  • Корупції в Україні стільки ж, скільки у Європі. Антикорупційна система України одна з найскладніших у світі. До речі, багато з того, що в Україні зветься корупцією, на Заході зветься "лобізм" та є легальним.
  • Україна посадила за ґрати Коломойського. Цього не змогли зробити ані США, ані Європа.
  • Гарантії безпеки без США не потрібні, оскільки без США вони нічого не варті.
  • Новий Будапештський меморандум Україні не потрібен. "У 2014 році на Україну всім гарантерам безпеки Будапештського меморандуму було [байдуже].
  • Україна погодиться на припинення вогню тільки у випадку, якщо отримає усю потрібну зброю для відбиття можливого нападу РФ.
  • Путін боїться Трампа. Це було б варто використати. Україна сподівається, що Трамп зможе завершити війну, оскільки в нього зараз є усі можливості для цього.
  • КНДР може відправити в Україну ще 30, 40, 500 тисяч своїх солдатів, оскільки Захід нічого не робить, щоб цьому запобігти.
  • Зеленський висловився про заяви Путіна щодо "любові" до російських народів. "З любовʼю він вбивав чеченців? Їх не шкода?".
  • Вибори в Україні пройдуть тільки після війни, оскільки так побудовано українське законодавство. Щодо другого терміну - зараз важливі інші моменти, а не це.
  • Україна хотіла б зменшити податки, але це можливо тільки після війни.
  • Зеленський відкидає тезу, що його контролює хтось з олігархів. "Я незалежна та амбітна людина, я не можу нікому підкорюватися".
  • Президент висловив задоволення, що в нього є такі люди, як Єрмак.
  • Зеленський пропонував Трампу віддати Україні 300 млрд доларів заморожених активів РФ, щоб Україна замовила собі зброю на них у Сполучених Штатів.
  • Україна повинна вступити в НАТО. Це не обговорюється. Київ навіть згодний, щоб стаття 5 не поширювалася на тимчасово окуповані території.
  • Не варто повторювати дії Меркель, яка на догоду Кремлю перешкодила наданню Україні запрошення до НАТО.

До слова, Лекс Фрідман - один з найвідоміших подкастерів США наряду з Джо Роганом та пропагандистом Такером Карлсоном. Проте на відміну від них, Фрідман веде діалоги з реальними лідерами думок, вченими та іншими відомими особистостями. У студії Фрідмана свого часу побували президент США Дональд Трамп, скандальний репер Каньє Вест, Ілон Маск, власник Facebook Марк Цукерберг та інші.

Фрідман наприкінці 2024 року публічно запропонував Зеленському записати інтерв'ю, на що український президент моментально відповів згодою. Інтерв'ю було записано майже перед новим роком. Що цікаво, Фрідман має українсько-єврейське коріння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube