Голова МЗС Швейцарії підкреслив, що важливим кроком щодо припинення війни в Україні є залучення росії до перемовного процесу
На пресконференції, присвяченій четвертій зустрічі радників глав держав з обговорення української "формули миру" в Давосі, міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що важливим кроком щодо припинення війни в Україні є залучення росії до перемовного процесу. Він зазначив, що це зібрання може стати останнім на цьому рівні. Водночас дипломат підкреслив, що український мирний план є основою для розв'язання конфлікту рф та України.
Про це він розповів під час інтерв'ю швейцарському виданню Watson. Кассіс підкреслив, що врегулювання завершення цієї війни є терміновим завданням, адже щодня під час бойових дій гинуть мирні люди. Міністр, зокрема, висловив думку, що міжнародна спільнота має продовжувати рух уперед у питанні завершення війни, навіть попри те, що між Києвом та Москвою не відбувається діалог через відкриті бойові дії між ними.
"Ми не можемо дозволити собі чекати. Ми повинні бути готові до моменту, коли обставини дозволять розпочати мирні переговори", - заявив він.
На думку Кассіса мирний план може бути заснований на "формулі миру" Володимира Зеленського. Проте, він зазначив, що для того, аби досягти миру, треба залучити росію до перемовного процесу.
"У той чи інший спосіб ми повинні знайти шлях до включення Росії в процес. Не буде миру без того, щоб Росія могла сказати своє слово", - заявив глава МЗС.
Перші три зустрічі радників голів держав були в Копенгагені, в Саудівській Аравії та на Мальті. Окрім того, була й секретна зустріч 16 грудня в Ер-Ріяді. Поки що ці зустрічі не привели до помітного зрушення справ, адже ще не всі країни підтримують мирний план України та умови на яких наполягає українська влада.
Громадяни росії попри те, що деяка частина з них бере участь у війні проти України, у переважній більшості не хочуть продовження бойових дій. Російська аналітична служба Левада-Центр провела опитування. У ньому соціологи дізнались думку мешканців РФ щодо російсько-української війни. Фахівці запитали, чи готові вони підтримати путіна, якщо він вирішить припинити збройний конфлікт.
Ствердно відповіли на це питання 70% респондентів. Фактично кожен сьомий росіянин готовий погодитись на припинення бойових дій, але тільки за умови, що всі окуповані території залишаться у складі росії. Якщо повертати їх Україні, то таке рішення підтримало б всього 34% росіян.
Наприкінці листопада у Держдепі США зробили заяву про те, чи готовий президент рф володимир путін до укладання мирного договору щодо України. За думкою американських чиновників, він погодиться на мирне врегулювання конфлікту не раніше листопада 2024 року. Це може бути повʼязано з тим, що очільник Кремля хоче спершу дізнатись, хто переможе на президентських виборах у Сполучених Штатах. Окрім того, один з високопоставлених чиновників Держдепартаменту США заявив журналістам Reuters, що країни-члени НАТО впевнені, що мирна угода щодо України у 2024 році малоймовірна. Вони засвідчили, що продовжуватимуть допомагати Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.