Гнутись, але не ламатись: західні експерти проаналізували оборонну стратегію ЗСУ, яка використовується на фронті

Аналітики видання Associated Press вважають, що наступ росіян триватиме упродовж всього літа

воїни ЗСУ
Постачання боєприпасів від партнерів поки що суттєво не вплинуло на ситуацію на фронті: час втрачено, Росія все ще суне вперед

Видання Associated Press проаналізувало ситуацію на фронті в Україні. Військові експерти вважають, що постачання західними партнерами боєприпасів для ЗСУ в останні місяці наразі суттєво не вплинули на хід війни. Втрачено багато часу, у який, потерпаючи від снарядного голоду, українські війська були змушені відійти. Росія все ще наступає й спинити її важко. Але командування обрало мудру стратегію захисту у тих умовах, що опинилась армія України. 

Аналітики АР називають таку оборону "стратегію еластичної стрічки", яка діє за принципом "гнутися, але не ламатися". Просто кажучи, ЗСУ під тиском росіян відходять з позицій на великій протяжності лінії фронту. Однак, великого прориву немає ніде. Щобільше, така "еластична стрічка" здатна враз розпрямлятись і вигинатись в інший бік на тій чи іншій ділянці - тобто ЗСУ, попередньо відійшовши в одному місці, можуть контратакувати в іншому. 

"Поступившись частиною території Україна отримала можливість вести бойові дії з більш захищених позицій. Україна розгорнула гнучку оборонну стратегію "еластичної стрічки", щоб виграти час, поки не буде краще озброєна і забезпечена. За словами військових, приймаючи болісні рішення про відхід на краще захищені позиції, українські війська можуть воювати більш ефективно і зберігати особовий склад№, - пояснює експертка Самія Куллаб. 

Водночас видання прогнозує, що зупинити наступ армії РФ цього літа українські захисники не зможуть. На їхню думку, до вересня будуть нові захоплені ворогом території. Однак аналітики сподіваються, що за цей час ЗСУ зможуть відновитися, і, отримавши ще більше потрібної зброї та техніки від західних партнерів, підготуватися до нового контрнаступу. Однак, є проблема - допомога надходить по краплі й накопичити зброю ЗСУ не можуть. 

АР цитує військового, на ім'я Олександр, бригада якого воювала на околицях Авдіївки.  Донецької області. За його словами, нові надходження збільшили запаси підрозділу на 75% порівняно з минулою зимою, коли постачання було настільки низьким, що військові не мали іншого вибору, окрім як відмовитися від землі, щоб врятувати життя солдатів. Але навіть заразх їх недостатньо, щоб стримати просування Росії, і часто це не ті великі калібри, які найбільше потрібні.

"Нам потрібно вчетверо більше, щоб діяти без підрахунку кожного снаряда та визначення пріоритетів, у що влучити», — сказав він. Ми не можемо взяти всі боєприпаси, які нам дають партнери, одразу — ми їх отримуємо порціями. І зараз ми не можемо накопичити те, що нам потрібно", – цитує видання українського військового. 

Ситуація на фронті

З останніх добрих новин - 15 червня стало відомо, що вже щонайменше два дні як російські війська потрапили в оточення у Вовчанську на Харківщині. Ворог закріпився на території Агрегатного заводу, але ЗСУ відрізали бригади від своїх. Z-канали РФ істерично скаржаться, що з тими вояками немає зв'язку й невідомо, чи вони живі.   

За останніми даними Інституту вивчення війни (ISW), ЗСУ відновили втрачені позиції на Харківському напрямку та контратакують на цій ділянці фронту. Водночас окупанти продовжують просуватися Донеччиною - ворог має успіхи в районі Сіверська. Також російські війська захопили Новопокровське біля Авдіївки.

Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що важкий період на фронті вже давно почався. Проте запевнив, що не варто  очікувати Армагеддону - його не буде

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube