Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Арвідас Анушаускас вказав, що довгостроковий план підтримки Збройних сил України має три основні цілі
Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас під час неанонсованого візиту до Києва представив своєму українському колезі Олексію Резнікову довгостроковий план підтримки Збройних сил України. Він також розповів про надання останнього пакету допомоги.
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Литви. Анушаускас заявив, що Литва розуміє, що лише довгострокова військова і фінансова підтримка може забезпечити стабільність у Європі.
Саме тому, за словами литовського міністра, і був розроблений трирічний план підтримки української армії. Його основні цілі включають надання постійної військової підтримки українській армії, реабілітацію поранених українських бійців та консультації з питань оборонних реформ для наближення України до членства в НАТО.
Міністр також підтвердив, що останній пакет підтримки Литва включила ракетні пускові установки NASAMS, які будуть доставлені в Україну восени. Крім того, в пакеті є десять бронетранспортерів М113, гранатомети та 2,5 мільйона набоїв, з яких частина вже буде відправлена в Україну на цьому тижні.
Міністри оборони Литви та України обговорили також підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі й прогрес України у реформуванні системи військового вишколу.
Арвідас Анушаускас перебував з візитом в Україні 29-30 червня. Він відвідав Чернігів, Ірпінь та Бучу, а також оглянув будівництво об’єктів, які фінансує Литва.
27 червня президент Литви несподівано прибув до Києва. Про його візит завчасно ні литовська сторона, ні українська не повідомляли. Він зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським. Тоді і стало відомо, що Литва збирається передати Україні новий пакет допомоги.
Слідом за литовським президентом, до української столиці 27 червня приїздив і польський лідер Анджей Дуда. Під час зустрічі з Володимиром Зеленським вони обговорили широкий спектр питань, пов'язаних з безпекою та співробітництвом між країнами.
Нагадаємо, "Інформатор" писав, що Німеччина готується перекинути частину своїх військових до Литви. Солдатів Бундесверу хочуть відправити туди на постійній основі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.