Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Це потрібно для протидії рф
Німеччина планує відправити близько чотирьох тисяч солдатів Бундесверу на постійне місце дислокації до Литви. Як заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, йдеться про "потужну бригаду".
Про це повідомляє Tagesspiegel.
"Німеччина готова розмістити в Литві на постійній основі потужну бригаду", – сказав німецький міністр під час візиту до Вільнюса.
Однією з обов'язкових умов такого переміщення — стане створення в Литві необхідної інфраструктури для розміщення німецьких солдатів, в якій військові зможуть підтримувати своє тіло та навички і продовжувати навчання.
"Цей крок сприятиме ширшій модернізації оборонної позиції Північноатлантичного союзу на сході і відображає побоювання країн Балтії. Йдеться про те, що рф може спробувати силою повернути території Естонії, Литви та Латвії", — ідеться в матеріалі.
Для країн подібна співпраця є "великим викликом" і "не питанням кількох місяців". Військову міць нарощуватимуть поступово, тож чітких термінів дислокації німецьких військ до Литви поки немає.
"Це потребуватиме значних зусиль. Ось чому ми домовилися поступово нарощувати бригаду", — сказав Пісторіус.
НАТО проводить переоцінку потенційної загрози, яку росія становить для східного флангу альянсу. На їхню думку, особливо вразлива нині Литва, яка розташована між російським Калінінградом і Білоруссю. Рішення про переміщення німецьких військових до литовсько-російських кордонів прийняли лише після місяців тиску з боку місцевих офіційних осіб, які лобіювали більш жорстку позицію щодо запобігання російській агресії.
Раніше Німеччина планувала розмістити війська на своїй території і перевести їх у прибалтійську країну. Поки що Бундесвер розмістив в країні лише так званий штаб бригади, аби відправити бойові підрозділи до країн Балтії на більш тривалі навчання, а потім повернути військових знову до німецьких казарм.
Зазначимо, окрім німецьких військових, у Литві з 2014 року на ротаційній основі перебувають й американські війська, які нині, сподіваються в уряді, залишаться в країні на постійній основі.
Нагадаємо, німецька інжинірингова компанія поставила в Україну гумдопомоги на 150 тисяч євро, про те, куди її скерують — читайте тут.
А ще, раніше ми писали про те, що Болгарія схвалила новий пакет допомоги України. За більш ніж рік від початку повномасштабної війни – це сталося лиш другий раз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.