Суд в Гаазі визнав Гіркіна та ще двох підозрюваних винними у збитті Боїнга МН17

Ще одного обвинуваченого — росіянина Пулатова — визнали невинним - Новини України

Суд в Гаазі визнав Гіркіна та ще двох підозрюваних винними у збитті Боїнга МН17
В Нідерландах закінчилося засідання у справі малайзійського Боїнга

17 листопада окружний суд у Гаазі почав зачитувати вирок у справі збиття Боїнга рейсу MH17. Обвинувачені не були присутні в суді під час оголошення рішення. Розгляд справи про збитий пасажирський літак розпочато ще в березні 2019 року.

Інформатор спостерігав за історичним процесом в режимі онлайн. Суд дійшов висновку, що пасажирський літак MH17 був збитий із ЗРК «Бук» з території окупованого росією Первомайського. Тоді територія контролювалася бойовиками, підконтрольними росії.

Суд визнає, що росія забезпечила підготовку сил «днр» та доставляння зброї туди. Це фактично означає, що офіційна москва брала участь у терористичному акті і збитті літака.

Голландська експертка з правових питань Марієке де Хоон в своєму Твітері повідомила, що запуск «Бука» не може бути здійснений випадково і вимагає серйозної підготовки: це не робиться імпульсивно. Тому намір злочинців очевидний: збити літак і вбити всіх, хто в ньому.

Суд визнав Гіркіна, Дубинського, Пулатова та Харченка причетними до катастрофи MH17.Обвинувачені не були єдиною групою, як стверджувала прокуратура, але мали відношення до застосування ЗРК «Бук». Оскільки підсудні не мають права на бойову недоторканність, їм заборонено збивати будь-який літак, військовий чи цивільний.

Гіркіна, Дубінського, Харченка визнали винними у вбивстві 298 людей, а також у збитті пасажирського літака. Пулатова виправдали, оскільки не доведено, що він мав змогу скасувати наказ, який уже віддав Дубінський, і не брав належної участі в наданні/транспортуванні/запуску "Бука".

Дубинському, Гіркіну та Харченку суд призначив довічне ув'язнення та виплати компенсацій рідним загиблих у повному обсязі — понад 16 мільйонів євро. Упродовж 14 днів вони можуть подати апеляцію.

Справа малайзійського Боїнга

17 липня 2014 року в небі над Донбасом був збитий літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines. Пасажирський борт виконував регулярний рейс MH17 із нідерландського Амстердаму до малайзійського Куала-Лумпуру. Через три години польоту в нього влучила ракета з російського «Буку». Загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу. За кількістю жертв катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України.

Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука". Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена чотирьох підозрюваних:

  • Ігор Гіркін (“Стрєлков”)— колишній офіцер ФСБ, на момент збиття літака, називав себе «міністром оборони» угруповання «днр» (громадянин рф).
  • Сергій Дубинський ("Похмурий") — полковник запасу гру рф, на той момент «генерал-майор» в угрупуванні «днр», який очолював там «гру» (громадянин рф).
  • Олег Пулатов («Гюрза»), — підполковник запасу вдв зс рф (громадянин рф). У «днр» отримав «звання полковника» і тоді був заступником Дубинського.
  • Леонід Харченко ("Крот") - "командир розвідпідрозділу  «гру» «днр» (громадянин України)
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі передали до суду Гааги.

9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17. Нідерландські прокурори вимагали для Гіркіна, Дубинського, Пулатова, Харченка довічного ув’язнення як максимального терміну покарання за статтями 168 і 289 Кримінального кодексу Нідерландів – про навмисне знищення літака та про умисне вбивство.

Нагадаємо, що в Нідерландах підтримали створення спецтрибуналу для росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube