Генпрокурор Костін розповів про виявлені ланцюги поставок наркотиків на лінію фронта в ЗСУ: як ведеться боротьба

Голова Офісу генпрокурора розповів про пріоритетну боротьбу з поставками наркотиків в ЗСУ, адже їх перевозять навіть через кордон

Андрій Костін
Питання поставок наркотиків на фронт мають транскордонний вимір
Генеральний прокурор Андрій Костін розповів про наявні ланцюжки поставок наркотиків, що йдуть на фронт в ЗСУ і мають транскордонний вимір. З проблемою поставок небезпечних препаратів наразі йде своя "війна" правоохоронців.
 
Про це Костін повідомив під час координаційної наради з керівниками правоохоронних органів. Він зазначив, що організована злочинність завжди перебуває поруч з війною, тому правоохоронці повинні протидіяти їй постійно.
"Ми ще бачимо, що ланцюжки постачання цих засобів на лінію фронту, в Збройні сили, працюють, ми цьому протидіємо і розуміємо, що цей напрям також є і буде нашим пріоритетним, аж допоки ми не припинимо цю діяльність на рівні нашої держави", - підкреслив очільник ОГПУ.
За словами Костіна, правоохоронці мають позитивні результати з протидії не тільки розповсюдженню, але виготовленню цих небезпечних препаратів. Посадовець додав, що ці питання є складними, адже мають також і транскордонний вимір. Однак партнери ефективно допомагають як на рівні європейських інституцій, так і на рівні Міністерства юстиції США і ФБР.
"Всі органи досудового розслідування працюють задля того, щоби жоден так званий лідер організованого кримінального середовища не відчував себе в безпеці, не коромпував далі ані правоохоронців, ані органи державної влади і не тероризував наше населення", - зазначив генпрокурор. 

Як працюють наркодилери: основні канали поставок

На Бориспільщині викрили 20-річного хлопця, який розповсюджував наркотичні засоби та психотропні речовини через телеграм-канали та поштові відділення по всій Україні. Хлопця затримали при спробі чергового відправлення замовлення на одному з поштових відділень. Під час обшуку правоохоронці виявили у нього канабіс, зіп-пакети та електронні ваги. Максимальний термін покарання за розповсюдження наркотичних засобів може становити 10 років ув’язнення, проте наркодилерів це не зупиняє.

Ще один канал збуту - доставка наркотиків, замаскованих під пакунки з одягом. Таким способом користувався ще весною 23-річний житель села Блиставиця під Києвом. Хлопець переносив у коробці амфетамін та психотропи "Альфа-PVP", був чоловік є кур’єром Інтернет-акаунту, який збуває наркотики. Під час невідкладного обшуку, в його помешканні поліцейські виявили також понад кілограм амфетаміну, 500 грам "Альфа-PVP", наркотичний засіб мефедрон і прилади для вимірювання та розфасовки.

На Прикарпатті злочинна група керувала наркотрафіком у СІЗО. Заборонені препарати постачав 38-річний чоловік, так званий “смотрящий за общаком”. Більшість злочинців вже були засуджені за зберігання та розповсюдження наркотиків і майнові злочини. Правоохоронці задокументували 7 епізодів передачі наркотиків до слідчого ізолятора, зокрема, у мандаринах. У продуктах харчування знайшли бупренорфін, що викликає опіоїдну залежність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube