У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Відкриті дані можуть призвести, зокрема, до того, що ліки для українців стануть якіснішими
В світі почали вивчати український геном. І виявилось, що українці є чи найбільш генетично різноманітною етнічною групою. Це здивувало багатьох генетиків, включаючи українських. В чому тут справа, - розбирався Інформатор.
Результати дослідження генетичного різноманіття українців презентували в Ужгородському національному університеті. Вони викликали справжнісінький фурор. Досліджуючи український геном, вчені знайшли понад 13 мільйонів генетичних варіантів, що перевищило усі очікування.
Працювала над дослідженням група вчених з усього світу під керівництвом генетика з Ужгорода Тараса Олексика, який нині працює в Оклендському університеті в США.
Науковці вивчили генетичний матеріал сотні українців, що проживають на території протягом довгого часу і мають предків - жителів України у третьому коліні. Мета - зробити геном українців доступним для розуміння генетикам усього світу. Тож, такі відкриті дані можуть призвести, зокрема, до того, що ліки для українців стануть якіснішими.
"Це дуже корисно для медиків! Тобто, для фармкомпаній ми приблизно такі, як французи, але на 20% інакші. А отже й ліки нам потрібні на відповідний відсоток - інакші. Мені вже подзвонили науковці з кількох груп і висловили зацікавленість - почати працювати з нашими даними", - зазначив український генетик та куратор дослідження.
Вчений додає, що така цікавість до геному українців виникла у світу впершу. До цього на такі дослідження у самих українців не вистачало коштів. Сьогодні ж технологія подешевшала, і геном людини можна секвенувати, себто - прочитати, менш ніж за тисячу доларів.
Вчені виявили, що українці - інакші, мають свої особливості, які відображені у різній частоті окремих генетичних варіантів.
"Українська популяція має унікальну генетичну структуру!" - наполягає вчений. Але діагностичного "гену українця" не існує, резюмував генетик.
Познайомитись із вражаючими результатами дослідження детальніше можна на сторінках онлайн-видавництва Оксфордського університету. Назву воно носить кричущу й відповідну - "Геномне різноманіття в Україні".
Тим часом, назагал генетики не полишають надії оцифрувати людський геном як такий.
Що ж, прототип 3D-принтера, що друкує органи із клітин, вже існує. Тож більшість вчених, які впритул займаються цим питанням, переконані - ще за нашого життя можна буде телепортувати людину шляхом створення її повної копії. І нехай на початку цей процес займатиме дні, зате колись наші копії будуть прибувати на Марс за кілька секунд.
Раніше Інформатор повідомляв, що ізраїльські вчені надрукували серце з клітин пацієнта на 3D-принтері. Також ми писали, хто із світових кутюр'є першими зробили українське - модним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.