У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Голова міжнародної організації вже вдруге відвідає електростанцію
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі запланував наступного тижня новий візит на ЗАЕС. У своїй офіційній заяві він повідомив, що прагне на власні очі побачити зміни з минулого приїзду. Він прагне зменшити ризик можливої трагедії на ядерному об’єкті.
Заяву гендиректора опублікували на офіційному сайті Міжнародної агенції з атомної енергетики (МАГАТЕ). Його другий візит запланований на наступний тиждень. Востаннє він особисто був на станції у вересні 2022 року.
Метою візиту гендиректора Агенції є перевірка «на власні очі» щодо того, як змінилася ситуація на станції з вересня. Він прагне поговорити з тими, хто експлуатує об’єкт в теперішніх складних умовах.
«Я як і раніше сповнений рішучості продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб допомогти зменшити ризик ядерної аварії під час трагічної війни в Україні. … Попри нашу присутність на майданчику впродовж вже семи місяців, ситуація на Запорізькій атомній електростанції все ще небезпечна. Загрози ядерній безпеці та безпеці надто очевидні, як і необхідність діяти зараз, щоб запобігти аварії з потенційними радіологічними наслідками для здоров’я та навколишнього середовища людей в Україні та за її межами. Тому я продовжую працювати над пропозицією щодо захисту», – заявив Рафаель Гроссі.
Під час його візиту планується також заміна експертів МАГАТЕ, що вже перебувають на ЗАЕС. Наразі це вже буде сьома група експертів. Попередня ротація енергетиків відбулася в лютому.
У вересні 2022 року Агенція вперше отримала можливість потрапити на Запорізьку АЕС. До цього російські окупанти такої можливості не надавали. З того часу групи експертів МАГАТЕ постійно знаходяться на станції, аби вживати заходів для запобігання ядерній катастрофі.
Гендиректор МАГАТЕ раніше пропонував Раді безпеки ООН створити спеціальну зону безпеки та захисту на станції. У підсумку, вигадати, як його реалізувати, не змогли, і від плану відмовилися. Проте, в березні Гроссі заявив, що існує «життєздатне рішення», аби врегулювати ситуацію на ЗАЕС. Деталі поки не розкриваються.
Нагадаємо, що росія розмістить в Білорусі ядерну зброю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.