Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн

Інформатор веде текстову трансляцію подій на виборах президента Сполучених Штатів у реальному часі: інтерактивна мапа, результати голосування, порушення, важливі події

Вибори президента США 2024 - колаж
Трамп чи Гарріс? Колаж: Інформатор-Україна

У США у вівторок, 5 листопада, розпочалися вибори президента країни. Кандидати - Камала Гаріс від Демократичної партії та Дональд Трамп від Республіканської партії. Через різницю у часі перші результати голосування почнуть надходити близько о півночі. Виборчі дільниці закриються лише о 7:00 ранку 6 листопада. Стежити за ходом виборів можна в текстовому онлайні, який веде Інформатор. 

Виборча система Сполучених Штатів відрізнається від української. У кожному штаті переможець визначається простим голосуванням.

Але далі все дещо складніше. У кожного штату є визначена кількість виборщиків, які безпосередньо обирають президента. Кількість відрізняється в різних штатах. Наприклад, Каліфорнія має 54 виборщика, а штат Делавер лише 3. Це данина федеративному устрою США. Для перемоги майбутній президент має отримати 270 голосів виборщиків. 

Виборщики завжди голосують за того, хто переміг у штаті. Але через те неодноразово трапляються випадки, коли президентом США стає людина, за яку проголосувала меншість громадян. Так, наприклад, трапилося на виборах 2016 року. Тоді Гілларі Клінтон отримала більшість голосів, але програла Дональду Трампу, який переміг у більшості штатів. 

01:34. Оголошені перші результати екзитполів у найбільш "хитких" штатах, від яких залежить результат президентських виборів у США. Так, в Арізоні 46% голосів вибррців дістались Гарріс, а Трампу – 46%. У Джорджії також більшість за Камалу Гарріс – 49% , а у Трампа 46%. У Мічигані – 48% Гарріс, а 45% – Трамп. Майже аналогічна ситуація у Північній Кароліні, де 48% виборців проголосували за Гарріс, а 43% за Трампа. Результати Невади – 47% Гарріс, 44% Трамп; Пенсільванії – 46% Гарріс, 47% Трамп; Вісконсіна – 47% Гарріс, 44% Трамп.

01:14. Перші виборчі дільниці закрилися у штатах Індіана та Кентуккі. Дональд Трамп має перші просування. Він лідирує у штаті Індіана з 71,5%, у Харріс – 26,7%, опрацьовано менше 1% голосів. У Кентукі Трампу віддали свої голоси 64,8% виборців, а Гарріс – 34%.

00:53. 52% прихильників Трампа впевнені, що вибори пройшли нечесно. Серед прихильників Харріс у чесності виборів упевнені 88% виборців. Відповідні цифри соцопитування опублікував канал CBS News.

Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн 1

Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн 2

00:39. Перший екзитпол Edison Research на 6 листопада. За Камалу Харріс проголосувало 48%, за Дональда Трампа – 44%.

23:06. Маск звинуватив Google в упереджених пошукових результатах щодо поточних виборів у США, повідомляє telegram-канал Україна на часі.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/144808

Маск повідомив, що пошуковик Google не показує користувачам, де можна проголосувати за Трампа, але дає можливість знайти найближчу виборчу дільницю, якщо користувач шукає те саме про Гарріс.

Офіційний обліковий запис Google відповів: «Панель «де голосувати» спрацьовує для деяких конкретних пошуків (бо) Гарріс - це також назва округу в Техасі. Те саме відбувається і з «Венсом» – це також назва округу».

Компанія заявила, що працює над виправленням проблеми.

Тим часом щонайменше 87 постів Ілона Маска на платформі X цього року просували дезінформацію про вибори в США і набрали 2 млрд переглядів. Загалом нескінченний потік твітів Маска на підтримку Трампа зібрав понад 17,1 млрд переглядів із липня, що вдвічі більше, ніж уся політична реклама на платформі X разом узята за цей період, пише Euractiv.

 

Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн 1

22:39. У разі перемоги Трамп вже 6 листопада збирається зателефонувати правителю Росії Путіну, повідомляє CNBC. Але мирні переговори не розпочнуться раніше 2025 року.

Так вважає Тім Вілласі-Вілсі, старший науковий співробітникоборонного аналітичного центру Королівського інституту об'єднаних служб Великобританії. Він наголошує, що  вибори у США є для України точкою максимальної небезпеки. 

22:06. Букмекери прогнозують перемогу Трампа на виборах, але аналітики вважають, що перемога за Харріс

Гарріс перемагає 56 разів зі 100 у симуляції від The ​​Economist. Трамп - 43 зі 100.

Аналітики ABC News прогнозують перемогу Гарріс, але вже з мінімальною перевагою: 50 зі 100 проти 49 зі 100 у Трампа.

Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн 2

21:55. Трамп випереджає Гарріс у більшості штатів, що вагаються, — останні дані агрегатора опитувань RealClearPolitics

Розрив поки що становить 0,8 відсоткових пунктів на користь Трампа. Дані по штатах, що вагаються:

  • Арізона - Трамп (2,8 п. п.);
  • Джорджія - Трамп (1,3 п. п.);
  • Мічіган - Харріс (0,5 п. п.);
  • Невада - Трамп (0,6 п. п.);
  • Пенсильванія - Трамп (0,4 п. п.);
  • Північна Кароліна - Трамп (1,2 п. п.);
  • Вісконсін - Харріс (0,4 п. п.).

Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн 3

Чия перемога на виборах у США була б бажаною для України?

Американці обирають президента
Image

21:11. Трамп пообіцяв визнати результати виборів у разі програшу, але лише якщо «вони будуть чесними». До речі, поки що республіканець називає виборчий процес чесним.

Симпатії української діаспори на боці Трампа

Раніше Інформатор зʼясував, чому українська діаспора переважно підтримує Трампа попри те, що його заяви мають відверто антиукраїнський характер. Як пояснюють аналітики, загалом тяжіння українців у США до Республіканської партії традиційно повʼязане з відверто антирадянськими поглядами її лідерів.

Докладніше про це...

Гарріс проти Трампа. Вибори 2024 у США - онлайн 4

 Політолог, що ніколи не помилявся, ставить на перемогу Гарріс

Легендарний американський політолог Алан Ліхтман, який ніколи не помилявся щодо результатів виборів, спрогнозував перемогу Камали Гарріс на виборах президента США. Також він пояснив, як робить прогнози та чому результати соцопитувань в США не дають стовідсоткового результату. Про це він розповів в інтервʼю Суспільному. 

За словами Ліхтмана, даними соціології він майже не користується. Його прогнози базуються на унікальній методиці про 13 ключів, тобто політичних факторів, що діють під час виборчого процесу. Ці ключі він розробив ще у 1981 році – та вони його ніколи не підводили.

«Моя модель не орієнтується на експертів та опитування. Опитування є ситуативними, а ними зловживають як прогнозами. На противагу цьому, моя методологія фокусується на фундаментальних питаннях, що рухають президентські вибори, передусім, залежно від політики чинної адміністрації», - зізнається Ліхтман в інтервʼю.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube