Гаазький суд поставив хрест на брехнях росії про "громадянську війну" в Україні

Читать на русском

Як виявляється, «все однозначно»: як мінімум із 2014 року в Україні ллється кров через амбіції одного пихатого кагебешника й тепер це визнали офіційно

Читать на русском
Гаазький суд поставив хрест на брехнях росії про "громадянську війну" в Україні
Кров загиблих на руках росіян, але нових злочинів можна було б уникнути, якби світ зреагував потужніше

Як виявляється, «все однозначно»: як мінімум із 2014 року в Україні ллється кров через амбіції одного пихатого кагебешника й тепер це визнали офіційно

Рішення окружного суду в Гаазі в справі про збиття Боїнга рейсу MH-17, вирок з якої розпочали зачитувати 17 листопада, визнає війну на Донбасі міжнародним конфліктом. Таким чином поставлено крапку на брехнях росії про «громадянську війну» в Україні.

Казочці кінець

Визнавши винними в теракті, унаслідок якого загинуло 298 людей, Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка, Гаазький суд визнав також повний контроль росії за діями так званої «ДНР» починаючи з травня 2014 року. Отже, розбито в суді всі твердження росіян і їх симпатиків про громадянську війну, яку, ніби то, спровокувала Революція Гідності.

«Суд кваліфікує війну в «ДНР» із середини травня 2014 року як міжнародний збройний конфлікт під повним контролем росії. Були інтенсивні контакти між росією та силами «ДНР» та їх підтримка. Суд навів численні докази російського контролю над операціями ДНР, наприклад, записи телефонних розмов», — повідомила голландський експерт із правових питань Марієке де Хоон у Твіттері.

Заодно суд постановив, що скарги росіян про те, що докази в справі, буцімто, були сфабриковані, аби виставити винуватим кремль не мають під собою підстав і є пустою балаканиною. Літак був збитий саме з російського «Бука», а не українським винищувачем. Запуск ракети відбувся саме з підконтрольної росіянам «ДНР», а не з території, яка контролювалася Україною.

І навпаки, докази захисту, які надав російський концерн «Алмаз-Антей», визнані ненадійними, оскільки «росіяни вже не раз попадалися на тому, що фальшували докази». Так само доведено, що в інциденті немає ніякої вини України й вона не повинна була закривати повітряний простір, як того хотілося в москві. А балаканина росіян про те, що вони мали намір збити військовий літак, а не пасажирський, теж не є ніякою пом’якшуючи обставиною — мало що їм там привиділося.

Що тепер

Винуватих навряд чи вдасться притягнути до відповідальності — це розуміють усі. Росія не видаватиме їх, але з іншого боку, вибито ґрунт із під ніг прихильників російських побрехеньок про «громадянський конфлікт». Тепер бути «другом путіна» означає бути другом воєнного злочинця.

Збиття MH17 було одним із найбільш шокуючих воєнних злочинів росії в Україні. До того, як звинувачення у звірствах стали майже щоденною реальністю. Багато родичів жертв вважають, що якби світ тоді відреагував по-іншому й зайняв більш жорстку позицію щодо росії ще вісім років тому, то вторгнення в Україну та геополітичної нестабільності, яку воно спричинило, можна було б уникнути, пише BBC.

Силен Фредрікс впевнена, що злочини росії можна було припинити ще 8 років тому
Силен Фредрікс впевнена, що злочини росії можна було припинити ще 8 років тому

«Путіна ніколи не зупиняли й досі не зупиняють. І він не зупиниться, поки його не зупинять. Я сподіваюся, що світ зараз прокинеться, тому що ми знали це вже вісім років тому», — заявила виданню мати загиблого в рейсі Силен Фредрікс.

Постраждалі члени родин, включно з одностатевими парами мають отримати компенсації, які заплатять Нідерланди, оскільки поки нема змоги стягнути їх із винуватих. Але вони запевняють, що ніякі гроші не зможуть притлумити їхній біль. Вони звинувачують політиків у тому, що ті закривали очі на злочини москви й мали надавати Україні більше допомоги, аби не допустити їх повторення.

Справа MH-17

Літак «Боїнг-777» за рейсом MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines збили в небі над Донбасом 17 липня 2014 року російською ракетою з комплексу ППО «Бук». Тоді загинуло 283 пасажири та 15 членів екіпажу — це найбільша авіакатастрофа в історії України.

Слідство встановило, що до удару по літаку причетні троє громадян росії, які в той час проводили спецоперацію путіна по створенню так званої «Новоросі». Назвали імена Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського, Олега Пулатова та громадянина України Леоніда Харченко (з промовистим позивним «Крот»).

Судові засідання окружного суду Гааги розпочалися ще 9 березня 2020 року і тривали до цього часу. Нагадаємо, що в Нідерландах підтримали створення спецтрибуналу для росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.