На крісло Святого Престолу розглядають декілька ключових кандидатів, серед них є вихідці з Африки та Філіппін
На обливаний понеділок, другий день Великодня, 21 квітня, світле свято затьмарила сумна новина — помер Папа Римський Франциск. Його життя обірвалося після місяців боротьби з важкою хворобою на 88 році життя. Попри страшне пророцтво про те, що 112 Папа Римський стане останнім главою католицької церкви, а світ зануриться у хаос, залишається надія на те, що Святий Престол не довго буде пустувати. Надії мільйонів вірян у всьому світі тихо жевріють у серцях.
Інформатор дізнався про ключових кандидатів на очільника Святої Церкви. Всього їх декілька, зокрема є виходець з Африки та Філіппін.
Коли стало відомо про проблеми Франциска зі здоров'ям, пішли чутки, що він сам може зректися престолу, проте цього не сталося. Ще у 2024 році понтифіка запитували про ймовірного наступника, утім він відповідав лише те, що після обрання той може вибрати для себе ім'я Івана XXIV. У зв'язку зі смертю Франциска у Ватикані незабаром розпочнеться конклав, де буде обрано нового Папу Римського.
Конклав являє собою збори кардиналів. Вони відбуваються через 15-20 днів після смерті Папи Римського. Засідання відбуваються у строго ізольованій від зовнішнього світу обстановці, де кардинали не можуть користуватися електронними пристроями, читати новини або спілкуватися зі сторонніми.
Голосування відбувається двічі на день доти, доки один із кандидатів не отримає дві третини голосів плюс додатковий голос. Від 1975 року правила передбачають, що у конклаві можуть брати участь не більше 120 кардиналів, причому ніхто з них не повинен бути старше 80 років на момент початку виборів. Про вибір нового понтифіка повідомляють білим димом, що йде з димаря над Сікстинською капелою. До цього моменту із труби виходить чорний дим.
Будь-який чоловік-католик, включаючи мирянина без духовного сану, може бути обраний Папою, хоча, починаючи з 1378 року, цю роль фактично займають лише кардинали. Останній конклав тривав трохи більше доби, але в історії є випадки, коли вибори понтифіка тривали кілька місяців. Після обрання новий Папа Римський формально оформлює своє призначення та обирає нове ім'я. Франциск очолюdfd католицьку церкву з 2013 року та є 112-м Папою.
Багато ЗМІ висловлюють оптимістичні очікування щодо перемоги на конклаві кардинала Фрідоліна Амбонбо Бесунгу, який родом із Конго та якому 65 років. Його вважають неофіційним лідером Африканської католицької церкви, і він може стати першим африканським кардиналом, який обіймає таку високу посаду.
Претендентом на цю посаду також називають італійця П'єтро Пароліна, який нині займає позицію державного секретаря Ватикану. 20 квітня, на Великдень, він зустрівся з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. Цікаво відзначити, що саме вихідці з Італії у минулому найчастіше ставали Папами.
Серед кандидатів також є Луїс Антоніо Гокім Тагле з Філіппін. Він вважається прихильником прогресивних ідей і критикує ставлення церкви до розлученого і повторно одруженого католика, а також до представників ЛГБТ. Тагле також відомий як "азіатський Папа Франциск". У разі обрання він буде першим Папою римським з Азії.
Серед претендентів також виділяються єпископ Віллем Ейк із Нідерландів, мальтійський кардинал Маріо Грек та італійський кардинал Маттео Марія Дзуппі. Наймолодшому з них, Фрідоліну Амбонбо Бесунгу, виповнилося 65 років, а найстаршому Реймонду Лео Берку — 76.
Франциск увійшов в історію як перший Папа з Нового Світу, який народився в Аргентині. Очікується, що заупокійну месу за понтифіка зможуть відслужити не раніше 28 квітня.
У понеділок, 21 квітня, пішов із життя Папа Римський Франциск. Йому було 88 років. Папою Римським він став у 2013 році і став першим в історії Папою з нового світу — Франциск народився в Аргентині. В останні місяці він хворів на пневмонію. Його остання поява на публіці сталася напередодні, коли він звернувся до віруючих із Великоднім посланням.