Франциску було 88 років. Напередодні він зустрічався з віцепрезидентом США, а також згадував Україну у своєму Великодньому посланні вірянам
Сьогодні, 21 квітня, пішов із життя Папа Римський Франциск. Йому було 88 років. Сумну новину повідомив Reuters із посиланням на Ватикан.
Папою Римським він став у 2013 році і став першим в історії Папою з нового світу — Франциск народився в Аргентині. В останні місяці він хворів на пневмонію. Його остання поява на публіці сталася напередодні, коли він звернувся до віруючих із Великоднім посланням.
У неділю, 20 квітня, Франциск з’явився перед паломниками на балконі над входом до базиліки Святого Петра. У своєму зверненні він згадав про страждання українців та закликав до припинення бойових дій і звільнення всіх полонених. Понтифік промовив лише кілька слів самостійно, а решту урочистого благословення оголосив його помічник.
У той же день він зустрівся з віцепрезидентом США Джей-Ді Венсом. Під час кількахвилинної зустрічі вони обмінялися великодніми побажаннями. Венс, який став останнім світовим чиновником, що побачив Франциска живим, сказав, що молиться за його здоров’я.
Понтифіка госпіталізували 14 лютого з інфекцією дихальних шляхів до римської лікарні Джемеллі. З того часу лікарі боролися, а католики (і не лише) всього світу молилися за його життя. Чим запам'ятався українцям перший в історії Папа з Нового Світу і перший за більш ніж 1200 років неєвропейський Папа, а також перший єзуїт на Святому Престолі, який він залишив у сучасній Римо-католицькій церкві.
У 2015 році Франциск дозволив католикам анулювати церковний шлюб у спрощеному порядку. У листопаді 2023 року Ватикан дозволив представникам сексуальних меншин, як і будь-яким іншим віруючим, приймати хрещення, а також бути хрещеними батьками. Через місяць Франциск дозволив католицьким священикам благословляти одностатеві пари. Водночас наголошувалося, що рішення не означає схвалення католицькою церквою одностатевих шлюбів і що благословення не повинно нагадувати обряд вінчання. У січні 2025 року Ватикан дозволив геям ставати священиками — за умови дотримання целібату.
Франциск категорично відкидав висвячення жінок у священики. При цьому у січні 2021 року Франциск видав апостольський лист, дозволивши єпископам призначати жінок на посади аколіта (помічника священнослужителя) та лектора (читача уривків Писання під час літургії). Франциск також зобов'язав Католицьку церкву беззастережно підтримати скасування страти в усьому світі.
При ньому в жовтні 2013 року Інститут релігійних справ, який виконує функції банку Ватикану, вперше за свою історію опублікував річний звіт. Наступного року керівництво банку в рамках боротьби з корупцією було замінено за указом Папи Римського.
Франциск увійшов до історії як перший Папа Римський, який брав участь у саміті G7. Зустріч лідерів великої сімки проходила влітку 2024 року в Італії.
19 лютого у Франциска діагностували двосторонню пневмонію, а вже 22 лютого його стан оцінювався як критичний. Після повномасштабного вторгнення РФ Франциск неодноразово опинявся у центрі скандалів через свої заяви щодо війни.
24 лютого кореспондент у Ватикані Майкл Хейнс з посиланням на "надійні джерела" у лікарні Джемеллі заявляв, що Франциску залишилося жити менше 72 годин. Зранку 25 лютого у Ватикані заявили, що Франциск добре відпочив протягом ночі. А його стан здоров'я дещо покращився.
Вже пізніше, за словами представників Ватикану, понтифік поступово повертався до звичного стану. Водночас 88-річний папа має знову адаптуватися до нормального мовлення після тривалого використання кисневої терапії.