Затвердження на посаду команирів корпусів головком має погоджувати з міністром оборони – журналіст назвав це абсурдом
В Україні наразі гальмується формування армійських корпусів, які наказав створити президент Володимир Зеленський. І відбувається це нібито через міністра оборони Рустема Умєрова. Йому, як зазначається, бракує часу затверджувати кандидатури командирів, які мали б створювати собі штаб служби та набирати людей.
Про це заявив журналіст Юрій Бутусов у Facebook. Він також назвав “абсурдом” той факт, що на посаду команирів корпусів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський має погоджувати кандидатів з Умєровим.
“Затвердження на посаду команирів корпусів в Україні головнокомандувач ЗСУ має погоджувати з міністром оборони. Це абсурд з точки зору розподілу повноважень та відповідальності, але і такий порядок міг би працювати, якби усе швидко підписувалось. Але у міністра оборони нема чомусь часу затверджувати кандидатури комкорів, у Києві ніяк руки до фронту не доходять. Тому корпуси формуються, але... без призначення командирів, які мали б створювати собі штаб служби, набирати людей”, – зауважив Бутусов.
А для того, щоб виконати рішення головкома, у війську створили тимчасові посади “формувачі корпусів”. Втім, на них призначили військових, які не є командирами корпусів, але мають посади у оперативних командуваннях і можуть виконувати адміністративні функції. Зокрема, командира 3 ОШБр Андрія Білецького досі не призначили на посаду командира 3-го армійського корпуса, хоча його Сирський обрав найпершим.
Журналіст нагадав, що рішення про формування двох армійських корпусів Нацгвардії на базі 12-ї бригади "Азов" та 13-ї бригади "Хартія" МВС та НГУ ухвалили ще у грудні і одразу ж призначили командирів. Додаткових рішень ніхто не приймав і все пройшло досить швидко.
“І не призначали "формувачів", не створювали проблеми підлеглим, а одразу весь управлінський апарат НГУ почав працювати на виконання даного рішення. І у міністра Клименка знайшовся час на ухвалення рішень та контроль виконання. І командувач Нацгвардії Півненко, який сам був на цій війні командиром бригади, подав кандидатів та пришвидчує формування своїх корпусів. Виявляється, все це можна робити у визначені терміни”, – підкреслив Бутусов.
В Україні триває реформування структури Збройних сил. Командування планує збільшити кількість корпусів із шести нинішніх до двадцяти. Всі наявні корпуси — 9-й, 10-й, 11-й, 12-й армійські, 7-й швидкого реагування ДШВ і 30-й морської піхоти - будуть реорганізовані в бойові. Вони припинять існувати як суто адміністративні підрозділи.
У ЗСУ також відбудуться ключові зміни в системі управління. Оперативно-стратегічні угруповання (ОСУВ), оперативно-тактичні угруповання (ОТУ) та тактичні групи (ТГ) будуть розформовані. Управління фронтом перейде безпосередньо під контроль корпусів.
Морська піхота отримає додатковий штат через втрати, яких вона зазнала під час операції "Кринки". 7-й корпус швидкого реагування ДШВ буде розділено на два корпуси, оскільки його нинішня структура є надто великою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.