ЗМІ дізналися, як ЗСУ переходитиме до корпусів: тим часом Безугла звинувачує Сирського у саботуванні змін

В Україні триває реформування Збройних сил – планують створити до 20 корпусів, які замінять оперативні угруповання і отримають контроль над фронтом. Але не всі у владі погоджуються з таким підходом: нардепка Мар’яна Безугла заявляє, що ця ідея не нова, а її впровадження раніше блокувалося Генштабом

Олександр Сирський, Мар'яна Безугла, реформи в ЗСУ
Безугла бідкається, що реформу ЗСУ намагаються видати за ініціативу Генштабу та Офісу Президента

В Україні триває реформування структури Збройних сил. Командування планує збільшити кількість корпусів із шести нинішніх до двадцяти. Всі наявні корпуси — 9-й, 10-й, 11-й, 12-й армійські, 7-й швидкого реагування ДШВ і 30-й морської піхоти - будуть реорганізовані в бойові. Вони припинять існувати як суто адміністративні підрозділи.

У ЗСУ також відбудуться ключові зміни в системі управління. Оперативно-стратегічні угруповання (ОСУВ), оперативно-тактичні угруповання (ОТУ) та тактичні групи (ТГ) будуть розформовані. Управління фронтом перейде безпосередньо під контроль корпусів.

Морська піхота отримає додатковий штат через втрати, яких вона зазнала під час операції "Кринки". 7-й корпус швидкого реагування ДШВ буде розділено на два корпуси, оскільки його нинішня структура є надто великою.

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський вже доповів президенту Володимиру Зеленському, що реорганізація активно триває.

Формування нових корпусів

За даними Юрія Бутусова, українська армія отримає нові корпуси, сформовані на базі досвідчених бригад. Про це пише MilitaryLand, зазначаючи власне саму структуру:

  • 3-я десантно-штурмова бригада стане 3-м армійським корпусом під командуванням Андрія Білецького.
  • 92-га десантно-штурмова бригада буде реорганізована у 92-й армійський корпус.
  • Національна гвардія України також перейде на корпусну структуру.
  • 12-та бригада спецпризначення "Азов" буде розширена до корпусу під керівництвом Дениса Прокопенка.
  • Також формується корпус на базі 13-ї бригади "Хартія", командувачем якого, ймовірно, стане Ігор Оболенський.

Перехід до дивізій і корпусів: реакція нардепки Мар’яни Безуглої

Реформа корпусної системи викликала неоднозначну реакцію. Нардепка Мар’яна Безугла заявила, що боролася за її впровадження два роки, але ініціативу довго блокували.

"Залужного вдалося переконати тоді, але генерал Павлюк у Міноборони заблокував ініціативу. Потім її систематично гальмував Сирський — ігнорував, насміхався. Лише після змін в Офісі Президента (ОП) на Палісу у якості заступника голови ОП та приходу генерала Драпатого до сухопутних військ питання нарешті вдалося просунути, поклавши також край створенню небоєздатних "зомбі-бригад", - написала вона.

Також вона різко розкритикувала Сирського, звинувативши його у намаганні видати реформу за власну ініціативу. При цьому вона подякувала генералу Мойсюку за "принципову позицію та фаховий підхід - спочатку на посаді заступника Головнокомандувача, а згодом і в ОП".

"Сирський робить вигляд, що це було само собою зрозуміло: "посміхаємось і махаємо". Брехун! Задавнене, задавнене рішення... Олександре Станіславовичу, всі знають, як Ви були проти створення корпусів та дивізій, що і як мутили з генералом Павлюком, не відмиєтесь", - сипле вона докорами у Telegram.

Нагадаємо, що військові експерти та лідери громадської думки наполягають на необхідності реформи. Так, командир "Азову" Денис Прокопенко зазначав, що Росія використовує управління на рівні дивізій і корпусів, що дає ворогу перевагу у стратегічному плануванні.

Експерт із Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко наголосив, що Україні варто зосередитися саме на створенні армійських корпусів. Дивізії, за словами військового експерта, в наших умовах створювати складно і недоцільно. Армійські корпуси це оптимальний шлях, пояснював він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube