Формула миру може бути лише українською: підсумкова сесія G7 ухвалила рішення із чотирьох пунктів

Читать на русском

Володимир Зеленський зміг переконати учасників Великої сімки, що мирний договір з росією можна підписувати тільки на умовах України

Читать на русском
Учасники підсумкової сесії G 7 в Японії
Учасники підсумкової сесії G 7 в Японії, серед яких - президент України/Фото: Facebook

Володимир Зеленський зміг переконати учасників Великої сімки, що мирний договір з росією можна підписувати тільки на умовах України

Підсумкова сесія саміту G7 у японській Хіросімі завершилась увечері неділі, 21 травня. її учасники погодилися з аргументами, які висловив президент Володимира Зеленського щодо української формули миру. Вони ухвалили низку важливих для України рішень.

Про це написав у Facebook Ігор Жовква, заступник керівника Офісу президента 

"Вперше від початку повномасштабної російської агресії за одним столом з президентом України були усі лідери G7 та лідери найвпливовіших держав Глобального Півдня – Індії, Бразилії та Індонезії. Саме ця Сесія G7 стала найголовнішою і найрезультативнішою для України", - зазначив він. 

За словами Жовкви, партнери обговорили українську Формулу миру, на якій має базуватися відновлення миру в Україні, та почули реакцію Глобального півдня.

"Українська сторона чітко пояснила, чому Формула миру може бути лише українською – адже війна відбувається саме на українській землі й саме українці виборюють своє право на незалежність, територіальну цілісність, безпечне та успішне майбутнє. Партнери дослухалися до нас і погодилися з аргументами президента України", - повідомив Ігор Жовква.

Він сказав, що учасники сесії також обговорили терміни проведення Глобального саміту миру, а Україна заручилась підтримкою партнерів у допомозі над його підготовкою.

Формула миру може бути лише українською: підсумкова сесія G 7 ухвалила рішення із чотирьох пунктів 1

Чотири пункти рішення від Великої сімки 

У документі, який підписали країни G7 та гості саміту йдеться про те, що намагання силою змінити статус-кво в будь-якій точці світу є неприпустимими. Загалом ці рішення можна звести до чотирьох важливих пунктів: 

  1. Усі держави повинні дотримуватися принципів Статуту ООН, в першу чергу, таких як повага до суверенітету та територіальної цілісності.
  2. Конфлікти необхідно вирішувати виключно мирним шляхом та на основі діалогу.
  3. Не допускати односторонніх спроб силою змінити статус-кво в будь-якій точці світу.
  4. Міжнародний порядок має ґрунтуватися на верховенстві права.

Ігор Жовква також написав, що в Японії Зеленський провів двосторонні зустрічі з усіма лідерами G7 та більшістю лідерів Глобального Півдня, які брали участь у Саміті. Він поговорив з премʼєр-міністром Індії, президентами Індонезії та Кореї, а також з прем‘єрами В‘єтнаму та Австралії.

Як писав Інформатор, Володимир Зеленський запропонував на цьому саміті провести новий саміт, орієнтовно 9 липня.  Це буде на 500 днів від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Президент хоче сформулювати на цьому саміті конкретніші кроки для реалізації формули миру

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.