Фонд Сороса згортає свої проекти в ЄС: чи закінчиться підтримка України

У планах Сороса почати допомагати іншій частині світу, а не лише ЄС

Сорос
Мережа Фундацій "Відкритого суспільства", заснована Джорджем Соросом, є найбільшою у світі приватною донорською організацією

Благодійна організація, заснована мільярдером Джорджем Соросом, фонд "Відкрите суспільство" припинить фінансувати значну частину проєктів в  Європейському Союзі. Компанія обрала новий стратегічний напрямок. Чи вплине це на Україну — дізнавайтеся в нашому матеріалі. 

 Як пише Reuters, фонд Сороса найближчим часом планує вивести та припинити значну частину поточної роботи в ЄС. У планах мільярдера — приділити увагу й виділити кошти іншим частинам світу. Відтак тепер благодійна мережа відмовиться від роботи, пов'язаної з внутрішніми європейськими справами, і зосередиться на регіоні в контексті більших глобальних проблем.

"Ця зміна не є відображенням минулої роботи та великого внеску співробітників протягом багатьох років, а скоріше перспективним рішенням, заснованим на майбутніх можливостях зробити значний вплив", - йдеться в повідомленнні.

Як це вплине на Україну?

Представник Фондів "Відкрите суспільство", заявив, що деякі програми в Європі все ж продовжать фінансувати. Зокрема, йдеться про Україну, Молдову, Киргизстан та Західні Балкани. Їм виділятимуть кошти через національні фонди, яких нині по всьому світу налічують більш ніж у 120 країнах. 

Виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження", який є частиною Фундації Сороса, Олександр Сушко зазначив, що підтримка України залишається одним з ключових пріоритетів мільярдера. За його словами, бюджет, що виділяли для України у 2022 році зріс на 102% в порівнянні з бюджетом 2021 року; а кошторис програмної діяльності того року і взагалі став найбільшим за усі 33 роки історії Фонду в Україні.

"Сьогодні в Україні відбувається ключова битва демократії проти тиранії, цінностей відкритого суспільства проти імперії зла, і це дуже резонує з глобальною місією філантропії родини Соросів. Джордж Сорос вірить у перемогу України і у те, що вона стане кінцем для російської імперії", — заявив Сушко.

На які проєкти йдуть гроші Сороса в Україні?

Це проєкти у таких сферах, як підтримка демократичної участі і громадського контролю, допомога постраждалим від війни, захисникам України та волонтерам, фіксація російських воєнних злочинів, адвокація притягнення країни-агресора до відповідальності, розширення міжнародної підтримки України, сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції тощо.

 

 Джордж Сорос та його ставлення до війни

У травні 2022 року, через кілька тижнів після вторгнення росії, Сорос заявив, що "єдиний спосіб зберегти цивілізацію - якомога швидше перемогти путіна". Він підкреслював, що перемир'я з агресором "недосяжне", тому що путіну "не можна довіряти".

Самому Соросу сьогодні 93 роки. Він угорський єврей, який емігрував після Другої світової війни, заробив мільярдних статків у Сполучених Штатах і довгий час підтримував групи, які просувають ліберальні, демократичні цінності та цінності відкритих кордонів у Східній Європі.

У 1984 році Сорос заснував свій благодійний фонд у Будапешті. Після цього Сорос відкрив ще кілька фондів у країнах колишнього "соцтабору", щоб сприяти їхньому переходу до демократії. За 6 років фонд Сороса відкрили й в Україні. 

Тепер же свій грантовий фонд Сорос передасть своєму синові Алексу. Йдеться про 25 млрд доларів. Про це стало відомо в червні цього року, а в липні мільярдер оприлюднив плани скорочення 40% свого глобального персоналу в результаті так званої стратегічної зміни. Зазначимо, багато де Фонд працює повністю дистанційно, не маючи офісів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube