Флот Росії в Криму: СБУ перевірить нардепів, які голосували за ратифікацію харківських угод

Читать на русском

Пролонгацію перебування флоту підтримали у 2010 році 236 народних депутатів

Читать на русском

Пролонгацію перебування флоту підтримали у 2010 році 236 народних депутатів

Служба безпеки України отримала доручення перевірити 236 народних депутатів, які у 2010 році голосували за ратифікацію Харківських угод. Цим рішенням було пролонговано перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі з 2017 до 2042 року.

Про це на брифінгу 11 березня заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов за підсумками засідання, передає Інформатор .

За його словами, ще у 2008 році на одному із засідань РНБО вирішили, що уряд розробить законопроект, який забезпечить вихід флоту РФ з Криму до 2017 року. Цього так і не сталося.

"У 2008 році РНБО було прийняте рішення, що протягом 2 місяців Кабінет міністрів повинен був запропонувати законопроект, який би врегулював питання виходу Чорноморського флоту РФ у 2017 році. На превеликий жаль, цей законопроект не був з невідомих нам причин розроблений, і ми вважаємо , що це була перша цегла, яка надалі почала руйнувати всю систему нашої безпеки", - зазначив Данилов.

Він додав, що це призвело до того, що у 2010 році з'явилися Харківські угоди, які у "безпрецедентно короткий проміжок часу, через 4 дні після підписання їх у Харкові були прийняті депутатами Верховної ради".

За словами секретаря РНБО, тепер СБУ перевірить 236 осіб, деякі з них є чинними народними депутатами.

"Є доручення Службі безпеки України з'ясувати, яким чином ці 236 депутатів голосували з цього питання. І якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона повинна порушити за 111 статтею нашого Кримінального кодексу, провадження за держзраду, щодо цих осіб", - повідомив він.

Він додав, що це голосування відбувалося 27 квітня 2010 року.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму, проведеного 16 березня 2014 року.

Раніше Інформатор писав, що ДБР назвало «Справжні причини і умови» окупації Криму. Крім того, Україна просить НАТО зупинити втручання РФ у авіапростір окупованого Криму.

Також повідомлялося, що Україна не планує відновлювати пряме залізничне сполучення з Кримом до моменту деокупації.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.