При виявленні підозрілих факторів банки звертаються до уповноважених органів
В Україні обов'язковому фінансовому моніторингу підлягає операція з готівкою (внесок на картку, передача або отримання грошей). По суті, це перевірка банківського рахунку клієнта та його даних на випадок, якщо виявиться, що раптово зарахована сума на його рахунок — це плата за підготовку до терористичного акту або доказ корупції. Таке повноваження банки отримали ще 2020 року.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Гроші.
Під час оплати за допомогою платіжних терміналів та інших посередників фінмоніторинг проводить банк, який обслуговує картку клієнтів. Однак якщо операція пройшла в касі іншого банку (навіть через платіжний термінал), то перевірка покладається на цю установу. Основою фінмоніторингу є встановлення особи клієнта та перевірка його даних на відповідність реальності. Як правило, все, що від нього вимагається, — це інформація про паспорт та ідентифікаційний код.
Важливо. Порядок верифікації та ідентифікації встановлюється внутрішньою політикою банку. Тому при відкритті рахунку у банках у вас просять документи. Перевіряючи дані клієнта, фінустанова може використовувати лише офіційні джерела та не порушувати закон. Клієнтами банку можуть бути і мешканці із пропискою у Криму. Для цього їм не потрібно мати при собі довідки переселенця, а обмеження з боку банків можуть розглядатися як дискримінація. При цьому мешканці півострова, як і решта, можуть стати об'єктами фінмоніторингу.
Навіщо це потрібно
*для боротьби з:
Чиновники, політики, силовики та олігархи
На особливу увагу заслуговують публічні особи національного масштабу. Фінмоніторинг може містити і перевірку джерела доходу. Однак це можна тільки, якщо:
З другим і третім пунктами все більш-менш очевидно, повернемося до першого. Високий рівень ризику відносин може бути, якщо:
Але навіть високий ризик не є основою для підозри, а лише для перевірки. При цьому навіть кількох критеріїв може бути недостатньо. Перевірити джерело доходу можна так:
При виявленні підозрілих факторів банки звертаються до уповноважених органів.
Нагадаємо, у Дніпрі озброєний чоловік пограбував «ПриватБанк»: за інформацію обіцяють до 100 тисяч гривень.
Крім того, в Україні з'являться банкомати у формі котиків, їм можна вигадати ім'я.
Також Інформатор писав, як працюватимуть банки в Україні у 2022 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.