За думкою колишніх та нинішніх радників Офісу президента, державі треба змінювати комунікаційну стратегію, адже лише позитивні новини погано впливають на сприйняття інформації українцями, військовими та країнами Заходу
Оптимістичні заяви Зеленського є причиною розколу між політичним та військовим керівництвом України. Військові кажуть, що розрив між реальністю та офіційними заявами більше не є мотиватором для досягнення успіхів на фронті. На думку колишніх співробітників Офісу президента та експертів із комунікаційних стратегій, стратегія оптимістичних новин та повідомлень до народу були актуальними на початку війни, коли це допомагало єднатись у боротьбі проти російських загарбників, однак, на тлі патової ситуації у війні, це вже більше чинник, який працює у зворотному напрямку.
Про це повідомляє видання Financial Times. Журналісти зазначили, що Зеленський з початку війни щоденно записував відеозвернення до українців. Він і продовжує це робити зараз.
Однак на думку опитаних експертів, які знайомі з комунікаційною стратегією команди Президента України, це на даному етапі війни не є ефективно. Нині звернення Зеленського полягає у тому, що "ми рухаємось вперед". Це допомагало зберігати оптимізм стосовно ситуації, яка виникла в країні на тлі російського вторгнення.
Також ця стратегія застосовується на всіх рівнях державної влади: від міністерств і місцевих організацій до військового командування. У виданні підкреслюють, що вона навіть передбачає цензуру поганих новин, особливо, якщо це стосується питань українських втрат, чи то успішних російських ударів, які час від часу можуть ставатись.
Проте, на думку військових, розрив між реальним положенням справ на фронті та ситуацією, яку описують в офіційних повідомленнях "більше не є виправданим" і "не мотивує", як і українців, так і західних партнерів України.
Видання Financial Times стверджує, що Володимир Зеленський вбачає в оптимістичних посланнях єдиний можливий спосіб заспокоїти українських партнерів на Заході, а також зміцнити довіру українського бізнесу всередині, який є джерелом податкового наповнення державного бюджету.
Ці розбіжності між офісом президента та військовими вийшли на поверхню у листопаді, коли головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів в інтерв'ю The Economist, яка справді ситуація на фронті, у якому він зазначив, що війна "зайшла в глухий кут". Посилаючись на слова неназваного чиновника в Україні, журналісти видання наголошують, що це звернення топвійськового здивувала союзників у західних країнах. Їх представники навіть телефонували до Києва та питали, чи справді тепер Україна задумається про перемовини.
Також у FT додали слова радника і керівника відділу комунікацій колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова Ірини Золотар. Вона вважає, що стратегія оптимізму працювала на початку війни. Проте, це створило заплутану ситуацію, адже у людей та партнерів на Заході створюються "завищені очікування, які не відповідають реальному стану речей".
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю The Economist заявив на фронті, ймовірно "глибокого та красивого прориву не буде". Зараз поле бою йому нагадує Першу світову війну. Щоб Україна могла перемогти на полі бою, за думкою Залужного, нашому війську треба потужний технологічний стрибок.
"Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут", — заявив він.
Також главком у своєму есе виклав детальне бачення, як саме має відбуватись війна, аби Україна отримала успіхи на фронті та змогла перемогти. Для того, аби відійти від позиційної форми ведення боєвих дій, необхідно:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.