Фільм про евакуацію отримав Золотого Дюка! Режисер був водієм і просто включив камеру

Інформатор-Україна поспілкувався із переможцями Одеського Міжнародного кінофестивалю

коллаж
В Чернівцях відбулась головна кіноподія України.

Кіно у твоїй ДНК - під таким гаслом пройшов 14-й Одеський Міжнародний кінофестиваль. Частина фестивальних кінопоказів відбулась в Одесі та у Польщі. Основні заходи, а саме індустрійна секція, Літня кіношкола та конкурсні програми проходили у Чернівцях. До Національної конкурсної програми увійшли 10 повнометражних фільмів,  до Міжнародної європейської - 7. Переможців визначали у кількох номінаціях. Кращі з кращих отримали “Золотого Дюка”. 

Генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух висловила свої враження про цьогорічний кінофестиваль. 
Генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух висловила свої враження про цьогорічний кінофестиваль. 

Як відзначила генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух: 

“Учасники неймовірні, публіка неймовірна, в Чернівцях дуже тепло приймали гостей, дуже гарно приймали фільми, тому враження дуже-дуже позитивні. Я сподіваюсь, ми таки повернемось в Одесу наступного року і це буде єдиний раз, коли ми проводимо фестиваль в Україні під час війни. Але, я дуже рада, що ми обрали Чернівці і що зараз той час, коли об'єднуються творчі команди та організації, дуже сподіваюсь, що це так і залишиться і після перемоги в нас буде багато колаборації і спільних проєктів”. 

У складі журі, які визначали переможців були представники міжнародної кіноіндустрії. За їх рішенням переможцем серед фільмів міжнародної конкурсної програми стала стрічка румунського режисера Себастьяна Михайлеску "Ссавці". Режисер по відеозвязку не стримував емоції: 

“Це перший приз, який здобув фільм "Ссавці" і я неймовірно пишаюся. Хочу передати подяку нашій чудовій команді, людям, які мене підтримали, та моїй родині. Також хочу висловити захоплення тією роботою, яку здійснює команда Одеського кінофестивалю. Ви - справжні герої. Ви не здаєтеся і приносите радість глядачам попри ці темні часи. На жаль я не зміг особисто приїхати на фестиваль, для мене було б великою честю бути там разом із вами. Дякую за ваше розуміння і, нехай на відстані, передаю підтримку та любов. Слава Україні!”.

Кращий українським повнометражним документальним фільмом стала стрічка “Звідки куди” , польського режисера Мачека Хамела.

“Цей фільм знімався в евакуаційній машині, в якій я був водієм. Я включав камеру під час евакуацій. Я більше в той момент думав за евакуацію, а потім про фільм. Але вийшов важкий, але важливий фільм. Це реальні історії людей, які  виїхали зі своїх домівок. Я вирішив просто допомагати, як волонтер, як водій, як і десятки тисяч поляків з початку цієї війни, тому що ми звісно досконало розуміємо, що бої йдуть не тільки на захист України, це війна за всі європейські країни”.

Мачек взяв собі за мету показати світу, що відбувалося під час евакуації: 

“У нас вже прем'єра відбулась в Польщі, Франції (в Каннах), в Торонто, але ця нагорода для мене найважливіша з всіх”.

 

Відзначимо, що "Дюка" за найкращий український повнометражний ігровий фільм отримала стрічка “Валерія виходить заміж”. 

А спеціальну відзнака за найкращу жіночу роль отримала Каріна Химчук за роль у фільмі "Ти мене любиш?":

“Я не очікувала. Це моя друга роль у повнометражному фільмі. Дякую режисеру фільму Тоні Ноябрьовій за те, що вона повірила в мене і не помилилась”. 

Спеціальна відзнака за найкращу чоловічу роль дісталася Дмитру Нежельському за роль у фільмі “Сашенька”.

“Я перший раз на фестивалі, я дуже хотів, але я сказав, що приїду тільки тоді, коли буду причетний до номінованих стрічок. І ось я тут і ще із відзнакою. Це омріяна роль, де треба пахать. Дуже складна, тим вона і цікава, що важка. Попереджаю, це нішеве кіно, воно не всім буде зрозуміле, але я люблю цю роль”. 

 

Приз від Association Talented U (Ukraine & United Kingdom) за документальний фільм в сфері захисту прав людини – “Ми не згаснемо”, реж. Аліса Коваленко. Вона же отримала спеціальну відзнаку за найкращу режисуру.

 

Українське кіно має бути 

Відзначимо, що під час індустрійної секції творчими групами, продюсерами, представниками різних компаній та державного управління було обговорено та вирішено ряд питання задля розвитку української кіноіндустрії. Як підкреслив після однієї з таких зустрічей режисер Ахтем Сеітаблаєв:

 “Особливо в такі часи важливо підтримувати зв'язок, ще більш актуальними ставиться питання саме знаходження інструментарія, який дозволить нам всім знімати кіно в колаборації не тільки всередині країни, але й при міжнародному співробітництві”. 

За словами гості кінофестивалю, кінопродюсерки Олени Моренцової:  

“Для мене, як для людини, яка в кіно вже дуже багато років, ОМКФ - це прото чудова змога  побачити колег, побачити нові обличчя в кіноіндустрії і я дуже рада, що незважаючи ні на що фестиваль відбувся і ми можемо обмінюватися ідеями, досвідом вже нових наших реалій. Не прості часи нас чекають, але ми усі знаємо, що війна, як будь-яка криза - це і час для можливостей, тому всі мої колеги, з якими я обмінюємось ідеями, ми всі працюємо на одне - не зупинятися, шукати гроші на створення класного якісного українського продукту, для того, щоб Україна не сходила зі шпальт новин не тільки про війну, а новин прогресивних, сучасних і ми хочемо, аби той фокус, який ми зараз маємо, ми використали у найкращих для країни цілях тим, щоб українське кіно не зникало”. 

  

Нагадаймо, вперше ОМКФ відбувся у 2010 році. Перші два роки фестиваль позиціонував себе як фестиваль фільмів для глядачів із особливим почуттям гумору. Згодом розширив спрямованість і заявив про себе як фестиваль артмейнстриму: кіно високого художнього рівня, розраховане на широку аудиторію. Із 2016 року конкурсна програма складається з трьох повноцінних розділів: Міжнародна конкурсна програма, Національна конкурсна програма (включає повнометражні та короткометражні фільми виробництва України або зняті в ко-продукції з Україною) та Конкурс європейських документальних фільмів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube