Ахтем Сеітаблаєв: Наш фільм Мирний-21 увійшов на Нетфлікс в топ-10 і тримається там. Відеоінтерв'ю

Актор та режисер вирушає у тур світом, щоб розповісти правду про Україну

Ахтем Сеітаблаєв
Сеітаблаєв став гостем Одеського міжнародного кінофестивалю.

Режисер Ахтем Сеітаблаєв вирушає у світове турне зі своєю стрічкою “Мирний-21”. Про це він розповів Інформатору-Україна під час заходів, що проходили в рамках 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Цього року ця масштабна кіноподія відбувалась у Чернівцях.  Зазначимо, що Сеітаблаєв, перебуваючи на фестивалі, встиг презентувати поза конкурсом “Мирний-21”,  зустрітися з колегами, дати майстер-клас та обговорити нагальні проблеми та пропозиції, що мають сприяти подальшому розвитку української кіноіндустрії.

"Презентувати на ОМКФ наш фільм "Мирний-21" для мене почесно, адже це підтвердження того, що робота нашої команди глядачу цікава. Символічно, що ми представляли фільм на День Незалежності і саме в цей день така платформа, як Нетфлікс якраз запустила фільм у себе. Мені надсилали нещодавно інформацію, що фільм "Мирний-21" на Нетфлікс увійшов в топ-10 і тримається там. Я радію і пишаюсь своєю командою". 

Стрічка вийшла у прокат більше, ніж півроки тому, але й досі збирає повні зали по всій Україні. А незабаром її побачать у різних країнах світу: 

“Ми вирушаємо у тур світом. Однією з цілей - донести правду, адже на заході є традиція дізнаватися про історичні події сьогодення в тому числі і через художній контент, тому маємо це робити”.

За словами Ахтема, у турі вони покажуть фотовиставку з героями документального серіалу про військові підрозділи територіальної оборони ЗСУ України, над яким продовжується робота по-сьогодні. З кожним місяцем серії поповнюються: 

“Це про кожного військового ТРО, в якому є портрети людей, бригада це доволі величезна військове угрупування, і ми розповідаємо про них. Надалі також будемо продовжувати це робити”. 

 

Кіно має продовжуватись! 

В рамках візиту на ОМКФ Ахтем Сеітаблаєв обговорив з колегами нагальні проблеми та надав пропозиції, що мають сприяти подальшому розвитку української кіноіндустрії. Він наголосив про адаптацію українського кіно в умовах війни. За словами Ахтема, актуальним залишається питання фінансування та всебічної допомоги, який допоможе і далі знімати, оскільки кіноіндустрія є також вагомим економічним важелем для країни.

“Особливо в такі часи над важливо підтримувати зв'язок, тому що під час війни ще більш актуальними ставляться такі питання, як знаходження інструментарія, який дозволить нам всім знімати кіно в колаборації не тільки всередині країни, але й за кордоні. Власне до чого і покликаний кінофестиваль - показ глядачу і своїм колегам творчого доробку, який кожен робить, моральна підтримка та знаходження спільних інструментаріїв, щоб кіно продовжувалося. Тому що як сказали мої колеги, кіно - це не просто створення надзвичайних історій про надзвичайних людей, це ще дуже потужний інструментарій навколо якого, як мінімум 15 супутніх професій і видів підприємницької діяльності. Третина індустрії до початку повномасштабного складали 4 відсотка внутрішнього валового продукта. Це величезна в українському економічному просторі цифра”.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube