Фейковий працівник ОККО видурив у чоловіка 4 400 гривень за продаж пального - що вирішив суд

Чоловік, який представився працівником ОККО, надав клієнту реквізити банківської картки своєї знайомої, яка не була обізнана з його незаконними діями

ОККО
Чоловік заробив 4 400 гривень на продажі неіснуючого пального від імені АЗС ОККО

Чоловік зателефонував іншому громадянину з пропозицією купівлі в нього пального. Він представився працівником ОККО та видурив у потерпілого 4 400 гривень. Про це йдеться у вироку Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, опублікованому 30 січня 2023 року.

27.07.2022 року чоловік, перебуваючи за місцем мешкання, в ході телефонної розмови з іншим громадянином, представившись працівником АЗС «ОККО», запропонував купити у нього паливо, якого в нього фактично не було. Він погодився та перерахував кошти на суму 4 400 гривень на банківську картку, чим заподіяв потерпілому матеріальну шкоду на зазначену суму. Своїми діями громадянин вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно.

На судовому засіданні чоловік повністю визнав себе винним. 26.07.2022 року він подзвонив потерпілому, контактні дані якого знайшов у інтернеті, дізнавшись також де він може знаходитися, і, представившись працівником АЗС «ОККО», запропонував придбати пальне за зниженою ціною, хоча насправді працівником АЗС «ОККО» не був та пального у нього не було. На його пропозицію потерпілий погодився та громадянин повідомив йому, що він має під'їхати на АЗС «ОККО» у місті Тлумач Івано-Франківської області та подзвонити йому. Наступного дня, коли потерпілий подзвонив йому, то повідомив, що він знаходиться на АЗС і має намір придбати 100 літрів пального, тоді він повідомив, що потерпілий має переказати 4 400 гривень як оплату за пальне, що той і зробив. При цьому надав реквізити банківської картки своєї знайомої, яка не була обізнана з його незаконними діями. Після перерахунку коштів, він вимкнув телефон, і пішов до жінки, яка зняла кошти з картки та видала їх йому. Через тиждень до нього звернулися поліцейські, яким він видав телефон, з якого здійснював телефонні дзвінки потерпілому. Він усвідомив свої протиправні дії, готовий понести покарання, працює, має можливість сплатити штраф, тому просив суд призначити йому саме таке покарання. Шкоду потерпілому відшкодував у повному обсязі, надавши суду відповідну квитанцію про це.

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі трьох тисяч п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 850 гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube