“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Схема не має жодного відношення до держвиплат
В соцмережах зараз поширюють маніпуляцію про отримання виплат в розмірі 4000 грн через програму «єПідтримка». У таких повідомленнях зазначається, що, перейшовши за посиланнями, всі українці начебто можуть отримати допомогу. Проте всі посилання «ведуть» до певного Telegram-каналу, це — чергова шахрайська схема.
Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони попереджає, що через застосунок «Дія» неможливо оформити грошову допомогу в розмірі 4000 грн. Але можна отримати 1800 грн у якості допомоги по безробіттю та 2200 грн – як допомогу ВПО.
Подібні публікації містять маніпулятивний механізм «клікбейт» та не мають жодного відношення до держвиплат, оскільки створені для реклами Telegram-каналу та спрямовані на довірливих громадян. Такий контент — дезінформація.
«Закликаємо критично ставитися до подібних повідомлень та перевіряти інформацію на офіційних сторінках відомств. Реагуючи на «клікбейтні» назви, ви можете стати жертвою шахраїв!», — попередили в Центрі протидії дезінформації.
Злочинці, які бажають отримати легкі гроші, часто вдаються до методів кібершахрайства. Серед іншого найбільш популярними серед крадіїв є методи, коли вони обіцяють з того чи іншого приводу грошову винагороду, натомість забираючи гроші у вас. Це може бути фейковий виграш у лотереї, неіснуючі соціальні виплати та інше. Натомість вони просять ваші персональні дані та дані банківських карток.
Існує чимало правил, які допоможуть вам вберегтися від інтернет-шахраїв. Одне з основних, пам’ятайте, що при соціальних виплатах чи виграшах від вас не вимагатимуть гроші за сплату неіснуючих «зборів». Крім цього, для переведення коштів на ваші рахунки відправнику потрібно знати лише номер вашої банківської картки або номер рахунку. Якщо крім цього відправник вимагає й інші персональні дані, то скоріш за все він хоче відібрати ваші гроші, а не дати щось вам.
Адміністрації месенджера — про користувачів, які порушують закон:
Кіберполіції, якщо стали жертвою злочину в інтернеті — посилання тут.
CERT-UA - про фішинг, зловмисне ПЗ, кібератаки за адресою cert@cert.gov.ua.
Нагадаємо, Нацбанк попереджає українців про нову шахрайську схему. Як не стати жертвою обману.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.