Екстрене засідання Радбезу ООН: обговорили ракетний удар РФ по Україні та як запобігти наступним

Представник України в ООН роз'яснив, як запобігти масованим атакам РФ

Радбез ООН
Сергій Кислиця про ракетну атаку по Україні

Україна, після наймасовішого ракетного обстрілу, що стався 29 грудня, скликала екстрене засідання Ради безпеки ООН. Головна задача – як запобігти атакам та зберегти життя українців й інфраструктуру держави. Ще обговорили, як убезпечити інші країни.

Про це розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що росія цілеспрямовано била безпілотниками та ракетами по цивільній інфраструктурі міст й житловим районам. До списку цілей, які знищила росія увійшли пологове відділення, освітні заклади, торговий центр, 45 багатоповерхових житлових будинків, приватні будинки, дві церкви та торговельні центри.

Він наголосив, що країна-агресор "вільно себе почуває та безкарно вбиває мирних людей". І це потрібно зупинити. Адже вона може піти далі, враховуючи той акт, що ракети вже залітають на території країн, що межують з Україною. Щоб докорінно змінити ситуацію, за словами Кислиці, потрібна подальша підтримка нашої країни з боку держав-партнерів, аби "зміцнити нашу обороноздатність".

"І поки росія здатна вбивати довіру і цілісність Ради Безпеки, вона буде вільно вбивати невинних людей в Україні та за її межами", - підкреслив він.

Реакція Гетерреша на ракетний удар по Україні

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш засудив широкомасштабну атаку РФ на українські міста, цивільне населення та об'єкти критичної інфраструктури. Адже це пряме порушення гуманітарного права. Окремо акцентував увагу на кількості загиблих та поранених серед цивільного населення. 

Що сказали у США, Канаді та Німеччині

Президент США Джо Байден одним з перших засудив дії росії. Він наголосив, що навіть через два роки війни цілі путіна лишаються незмінними. Тому його потрібно зупинити, аби вберегти світ. Американський лідер вкотре звернувся до Конгресу с проханням схвалити нове фінансування допомоги.

Міністерство закордонних справ Канади та Міністерство закордонних справ ФРН зазначили, що вони стоять поряд з Україною й будуть підтримувати нашу державу доти, доки це буде потрібно.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube