Екс-посадовців Міноборони звинуватили на закупівлях неякісних бронежилетів: подробиці генпрокуратури

Екс-чиновники Міноборони закупили бронежилети, які виявились непридатними для зони бойових дій

Екс-чиновники Міноборони закупали неякісні бронежилети для ЗСУ
Колишнім чиновникам Міноборони повідомили про нову підозру в закупівлі неякісних бронежилетів

Двом колишнім чиновникам Міноборони повідомили про нову підозру. Приводом стала закупівля неякісних бронежилетів на понад 250 млн грн, виділених з держбюджету. Всього внаслідок незаконних дій підозрюваних окремі підрозділи ЗСУ не були належно укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1,4 млрд грн. Наразі фгуранти справи перебувають під вартою.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора. За даними слідства, підозрювані організували закупівлю неякісних бронежилетів під час дії військового стану. Амуніція закупалася за кордоном по повній предоплаті та ще й за завищеними цінами.

"Повідомлено про нову підозру, а також про зміну підозри колишнім в.о. директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України та заступнику міністра оборони", - йдеться у повідомленні.

В Офісі генпрокрора розповіли, що екс-чиновники Міноборони проігнорували необхідність забезпечення належного контролю за якістю продукції. Згідно з висновками експертиз, ця амуніція не відповідає вимогам IV класу бронежилетів і не може належним чином захистити українських військовослужбовців.

"Підозрювані змушували підлеглих приймати неякісну продукцію на військові склади. Також організовувалися повторні проведення випробувань бронепластин, які не витримали первинних випробувань", - додали в Офісі генпрокурора.

Підозрюваним інкриміновано розтрату коштів та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України). Наразі вони перебувають під вартою.

Скандали із закупівлями в Міноборони

Раніше Державне бюро розслідувань повідомило про підозру звільненому заступнику Міністра оборони у причетності до закупівель продуктів за завищеними цінами та неякісної амуніції. Мова йде про В’ячеслава Шаповалова, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ і подав у відставку наприкінці січня.

Також ми писали, як підприємець з Закарпаття продав військовій частині 350 бракованих бронежилетів на майже 6 млн грн. Неякісну продукцію замовив обласний військкомат - його посадовців перевірять на причетність до схеми. Зловмисникам загрожує до 12 років вʼязниці.

Ще один вид "заробітку", до якого причетний екс-заступник міністра оборони та його підопічний стосувався закупівель екіпірування для ЗСУ. Як повідомлялося раніше, правоохоронці повідомили фігурантам справи про підозру у привласненні понад 1 млрд гривень бюджетних коштів.

На тлі неякісних закупівель та скандалів з завищеними цінами на продукти для військових з серпня обговорювалася відставка тодішнього міністра оборони Олексія Резнікова, та його було знято зі своєї посади тільки у вересні. Наразі новим міністром ооборони обраний Рустем Умеров. 5 жовтня йому призначили трьох нових заступників - Івана Гаврилюка, Дмитра Кліменкова та Станіслава Гайдера. В Міноборони заявили, що результат цих змін має відчути кожен український воїн на фронті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube