Схема на 6 млн грн та життя військових: підприємець з Закарпаття продав армії браковані бронежилети - фото

Перевіряється причетність до злочину посадовців військкомату, які замовили неякісні товари

Бронежилет, СБУ
Чоловіку загрожує до 12 років вʼязниці

Підприємець з Закарпаття продав військовій частині 350 бракованих бронежилетів на майже 6 млн грн. Неякісну продукцію замовив обласний військкомат - його посадовців перевірять на причетність до схеми. Зловмисникам загрожує до 12 років вʼязниці.

Про це 22 серпня повідомила Служба безпеки України.

За даними слідства, до організації схеми причетний директор місцевої фірми - він підписав з представниками Закарпатського обласного військкомату договір на поставку українським захисникам партії бронежилетів на майже 6  млн грн. Виявилося, що продукція не відповідає заявленим характеристикам 4-го класу захисту і є небезпечною для використання в бойових умовах. 

Викриття схеми

"Тим самим фігуранти зірвали виконання відповідного оборонного замовлення на майже 6 млн грн. Всю партію неякісної продукції вилучено і направлено компанії-виробнику для усунення недоліків... При цьому вартість (бронежилетів) була штучно завищена, а якість не відповідала вимогам державного стандарту", - йдеться у повідомленні.

Директору фірми оголосили про підозру за статтями про привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем та легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом.

Бронежилет

Наразі обвинувальний акт щодо підприємця направлено до суду. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до схеми. Зокрема, перевіряється причетність посадовців військкомату, який замовив бронежилети.

Зловмисникам загрожує до 12 років в'язниці з конфіскацією майна.

Бронежилет

Незаконні схеми під час війни

В лютому СБУ викрила колишнього очільника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони на розтраті державних коштів. За даними слідства, посадовець закупив для Сил оборони майже 3 тис. бронежилетів на понад 100 млн грн, але вони виявились неякісними.

В серпні ЗМІ повідомили, що Міноборони України у 2022 році закупило військовий одяг втричі дорожче від реальної вартості, при чому ціна збільшилася під час доставки екіпірування до України. Цього ж місяця правоохоронці розповіли, що українська швейна компанія у 2022 році поставила військовим Збройних Сил України неякісні польові костюми та куртки. Директору підприємства оголосили підозру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube