Політаналітик вважає, що виборів боятися не треба
Головним фактором, котрий повністю змішає карти на політичному столі України, є головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, котрий погодиться після війни піти, бодай ненадовго, в політику. Без нього, безумовно, все інакше, й Володимир Зеленський на президентських виборах має непогані шанси. А от парламентські вибори змінять політичний ландшафт досить суттєво.
На думку політаналітика Карла Волоха, "Слуга народу" не збереже моностатус та не буде найбільшою фракцією. Найгіршою новиною для влади є впевненість українців, що корупція в країні лише зростає. Жодні дії керівництва країни вже цієї впевненості не похитнуть.
"З цікавинок - високий рейтинг довіри до Кирила Буданова. Він сьогодні наймедійніший у світі керівник спецслужби. Подібна ситуація й з Сергієм Притулою. В обох цих випадках слід мати на увазі дві обставини. По-перше, "ефект Гриценка - Смешка", коли цілком пристойні попередні рейтинги певних політиків перед урнами з голосуванням катастрофічно тануть. По-друге, політика - це точно не місце демонстрації довічної лояльності. Скільки б не були ці двоє політиків "проєктами Банкової", лояльність вони зберігатимуть рівно до дня коли і якщо пройдуть до парламенту з власними політсилами. А далі їхні союзи будуть цілком ситуативними й базуватимуться на вигоді, а не ефемерній вірності чи вдячності", - зазначив Волох.
Він вважає, що не треба боятися виборів, впливу телемарафону чи навіть фальсифікацій, неможливості для частини людей реалізувати (у звʼязку з війною й воєнним станом) своє активне й пасивне виборче право. Бо за будь-яких обставин розподіл влади після виборів набагато більше відповідатиме реальному волевиявленню народу, ніж зараз, коли вона повністю монополізована.
"Враховуючи наш конституційний устрій, саме результат парламентських виборів визначить реальну владну конфігурацію в країні. Право ж на "частину пирога" людей на фронті все одно реалізують негайно після припинення бойових дій, скасовання воєнного стану й демобілізації. Позачергові вибори там неминучі, як зміна дня й ночі. Та чекати цього, аби почати відроджувати повністю зруйновані з 2019 державні інституції, геть не обовʼязково", - вважає Волох.
Політолог Володимир Фесенко у нещодавньому інтерв'ю Radio NV спрогнозував, хто стане партнером партії Зеленського після парламентських виборів, які відбудуться, "коли або не буде війни, або вона буде не такою інтенсивною, щоб заважати виборам". Він наголосив, що в наступних парламентських виборах партія "Слуга народу" не братиме участі - замість неї буде новий "президентський проєкт", який, з великою імовірністю, буде абсолютним або відносним переможцем виборів.
"Я вам скажу, хто буде претендентом номер один на роль коаліційного партнера для президентської партії. Це партія Притули", - казав Фесенко.
Експерт звернув увагу на те, що партію Зеленського та партію Притули об'єднує ідеологія економічного лібералізму та "проєвропейська орієнтація, підтримка ідеї європейської, євроатлантичної інтеграції". Також він зауважив, що в обох партіях домінують люди "нового покоління", які прийшли в політику після 2014 року. Також Фесенко не виключив партнерства президентської партії з партіями Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та з "умовною партією військових", яка, за його словами, пройде в парламент, якщо її очолить Валерій Залужний або Кирило Буданов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.