У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Наслідки аварії на ЗАЕС відчують на собі 40 країн світу та 1 млрд людей
Запорізька АЕС знаходиться під окупацією та наразі не виробляє електроєнергією і працює тільки на власне охолодження. Але після підриву Каховської ГЕС ситуація загострилась.
Як зазначив ексглава Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков в ефірі телеканалу "Еспресо", небезпеку становить ставок-охолоджувач, який незабаром перестане наповнюватись через падіння рівня води у Каховському водосховищі.
"Апокаліптичний сценарій, який може бути на ЗАЕС, - це плавлення активних зон реактора. У найгіршому випадку, якщо не вистачить електроенергії й води, то почне плавитися паливо, а потім почне плавитися активна зона реактора", - пояснив Плачков.
За прогнозами експерта у разі катастрофи наслідки відчують на собі 40 країн світу. Це близько 1 мільярда людей. Постраждає також і населення країни-агресорки.
"Вважаю, що росіяни на такий сценарій не підуть, тому що ЗАЕС розташована не так далеко від кордонів РФ", - підкреслив Плачков.
Після підриву Каховської ГЕС Державна інспекція ядерного регулювання України розпорядилась ввести енергоблок №5 Запорізької атомної електростанції у режим "холодної зупинки". Таке рішення було прийнято через стрімке падіння рівня води.
Станом на ранок 11 червня, рівень води біля Запорізької теплової електростанції став 11,27 метра, порівняно з майже 17 метрами до прориву дамби. Тому керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі збирається відвідати Запорізьку АЕС, щоб оцінити ризики.
НАТО розробило план на випадок ядерного інциденту на Запорізькій АЕС, яка перебуває під окупацією Росією. Чи може на ЗАЕС статися катастрофа, схожа на вибух на Фукусімській АЕС в Японії, можна прочитати тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.