Ексголові Укрзалізниці Кравцову повідомили про підозру
Ексголові "Укрзалізниці" Євгену Кравцову разом з ексчленом правління компанії Олександром Скрипінським, підприємцем Станіславом Лєсніковим та ще низкою працівників компанії повідомили про підозру. Їх підозрюють у заволодінні коштами УЗ на суму понад 11 млн грн.
Про це повідомляє журналіст Олег Новіков. Шахраї присвоїли 11,4 мільйона гривень. Незаконну схему вони розробили на закупівлях пневмоінструменту.
За інформацією журналіста, підозри від Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури отримали:
Новіков повідомив, що Станіслава Лєснікова було взято під варту 27 лютого, і йому надали альтернативу у вигляді застави у розмірі 11,8 мільйона гривень. Щодо інших фігурантів справи, запобіжний захід буде обраний пізніше
За версією слідства, у 2018 році Лєсніков намагався отримати контроль над товарно-грошовими потоками компанії, звернувшись до знайомих серед представників уряду. Це дозволило йому забезпечити призначення своїх людей на керівні посади в "Укрзалізниці". Через це, протягом 2018-2021 років, посадові особи УЗ, за інструкціями Лєснікова, здійснювали закупівлю пневмоінструменту у компанії "Аналіт-Технобуд" за завищеними цінами. Розмір переплати склав 11,4 мільйона гривень, кошти яких були незаконно переведені та використані групою на власний розсуд.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи щодо заволодіння коштами Міністерства оборони на суму 312 мільйонів гривень. Серед підозрюваних у цьому злочині — народний депутат, колишній заступник голови Генерального штабу Збройних Сил, директор підконтрольної компанії, а також двоє колишніх та чинних військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу.
За результатами розслідування, Міністерство оборони у 2018 році уклало контракти з компаніями, пов'язаними з депутатом, на будівництво захищених складів зберігання ракет та боєприпасів Збройних Сил на суму приблизно 3 мільярдів гривень. Частину цих коштів планувалося вкрасти, але законодавчі обмеження перешкоджали цьому.
Депутат разом зі своїм помічником залучили вищих та старших офіцерів Збройних Сил та забезпечили прийняття змін до постанов Кабінету Міністрів, що дозволили перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від всієї вартості контрактів.
Протягом листопада та грудня 2018 року понад 312 мільйонів гривень були перераховані на рахунки компаній, пов'язаних з депутатом. Однак будівництво фактично не розпочалося, а отримані кошти були виведені на рахунки інших компаній.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Ми всі знаємо, що митниця та податкова — головні органи, від яких залежить поповнення державного бюджету. Останнім часом бізнес скаржиться на те, що податкові накладні дуже часто блокуються. І дуже часто в цьому контексті згадується прізвище Гетманцева — голови податкового комітету. Як ви гадаєте, який вплив має Данило Гетманцев на податкову службу, і чи не здається вам, що його вплив перевищує вплив Мінфіну? З цим питанням ми звернулися до Сергія Марченка, який очолює Міністерство фінансів України. Очікуйте на відповіді у нашому відео!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.