Двоє з трьох суддів, які дали Стерненку рік умовно за 1 патрон, подали у відставку

Читать на русском

Двоє з трьох суддів, які приймали рішення в справі про 1 патрон, подали у відставку

Читать на русском
Двоє з трьох суддів, які дали Стерненку рік умовно за 1 патрон, подали у відставку

Двоє з трьох суддів, які приймали рішення в справі про 1 патрон, подали у відставку

У кінці травня Одеський апеляційний суд розглянув скарги Стерненка й Демчука на вирок Приморського районного суду, який визнав їх винними в ряді кримінальних злочинів і засудив до 7 років і 3 місяців в’язниці. Адвокати просили виправдати підзахисних, покликаючись на фальсифікацію фактів, прокурори — наполягали на тому, що рішення обґрунтоване й законне. У кінцевому підсумку звинувачення зі Стерненка зняли.

Про те, як проходив суд і чим апелювали обидві сторони, ми докладно писали тут. З трьох кримінальних справ, суд визнав Стерненка винним тільки в одній, що стосується незаконного поводження зі зброєю, — повідомляє Інформатор. Мова йде про патрон калібру 5.45 мм, який знайшли в активіста під час обшуків. За це він отримав рік умовно.

Через тиждень після судового засідання, Стерненко написав у себе в Facebook, що двоє з трьох суддів, які приймали рішення в справі про 1 патрон, подали у відставку. Це головуюча суддя Альбіна Кадегроб і член колегії Вадим Прібилов.

«Думаю, ці відставки пов’язані із шаленим тиском на них. Фактично моя справа була для них чи не останньою. Мабуть, від них вимагали мене ув’язнити, але судді не захотіли йти на таке свавілля. Тому, вчинивши свавілля менше (рік умовно за 1 патрон), вирішили піти. Цікава ситуація», — пише Стерненко.

Як він зазначив у своєму Telegram-каналі, ВСП вже розглянув заяви та проголосував за звільнення суддів.

Двое из трёх судей, которые дали Стерненко год условно за 1 патрон, подали в отставку

Нагадаємо, активісту Євромайдану та екс-главі одеського «Правого сектора» Стерненку призначили домашній арешт після хвилі мітингів під Офісом президента в українській столиці, а також в інших містах України на підтримку звільнення Сергія на волю. У лютому цього року Приморський районний суд Одеси засудив його до 7 років ув’язнення з конфіскацією половини майна. Звинуватили у викраденні людини.

Розгляд апеляції в справі Стерненка відкладали до середини травня. На черговому засіданні Одеський апеляційний суд відмовив активісту в зміні запобіжного заходу, залишивши під цілодобовим домашнім арештом. Днями під Офісом Президента пройшла «попереджувальна акція», учасники якої вимагали справедливого рішення від суду. У кінцевому підсумку активіста виправдали й дали рік умовно.

Зазначимо, що на Стерненка відкриті ще кілька кримінальних справ — зокрема, за перевищення меж самооборони й незаконне зберігання зброї. Детальніше про це — тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.